Úterý, 25. června 2019

Tiskové zprávy

ÚZSVM informuje obce a kraje o možnostech získání nepotřebného státního majetku

14.05.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve spolupráci s Ministerstvem financí vytvořil informační materiál, který jednoduchou a přehlednou formou seznamuje zástupce obcí a krajů s problematikou hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu a popisuje způsoby, jakými je možné tento majetek od ÚZSVM získat.

Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 97 mil. Kč v kauze solárních elektráren

07.05.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.

ÚZSVM vyřešil už více než 27 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem

03.04.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce února roku 2019 prošetřil již 27 423 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 527 %. V katastru nemovitostí je stále přes 190 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem.

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM prodal dvě chatky u přehrady Skalka za 494 tisíc korun

25.06.2019

Karlovarské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí dvě rekreační chatky po bývalém státním podniku Pozemní stavby Karlovy Vary, které se nacházejí u přehrady Skalka nedaleko Chebu.

ÚZSVM převzal kryt civilní obrany v Náchodě

25.06.2019

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Náchodě převzalo od Ministerstva spravedlnosti kryt civilní obrany v obci Náchod.

ÚZSVM v Praze využil pomoci Hasičského záchranného sboru

25.06.2019

Memorandum o spolupráci mezi Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových a Generálním ředitelstvím Hasičských záchranných sborů se opět v praxi osvědčilo, když pracoviště ÚZSVM Praze požádalo o pomoc při kácení šestnácti stromů v katastrálním území Hlubočepy.

Úmrtím věřitele exekuční řízení nekončí

25.06.2019

Na základě dědického usnesení Okresního soudu v Trutnově připadl České republice zastoupené Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové majetek zemřelého ve věku 71 let. Všichni zákonní dědici dědictví odmítli.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji