Středa, 29. ledna 2020

Tiskové zprávy

ÚZSVM k dalším lživým informacím Seznam Zpráv

29.01.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu důrazně ohrazuje proti lživým informacím redaktora Vojtěcha Blažka na serveru Seznam Zprávy ohledně IT systémů. Článek obsahuje celou řadu nepravdivých a manipulativních informací, přestože správné informace redaktor obdržel. Současně důležité informace redaktor zcela zamlčel.

Stát pravomocně uspěl ve sporu s firmou Vítkovice Holding o téměř 400 milionů Kč

23.01.2020

Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) si připsali další vítězství ve sporu, ve kterém hájili Ministerstvo financí. Jednalo se o soudní při u Městského soudu v Praze s akciovou společností Vítkovice Holding, která se domáhala vydání bezdůvodného obohacení za platby v celkové výši přibližně 393 000 000 Kč.

V loňském roce převzal ÚZSVM rekordní počet soudních sporů od státních institucí

21.01.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uzavřel v roce 2019 celkem 1 486 dohod o zastupování ostatních organizačních složek státu před soudy, což je nejvíce převzatých sporů v historii úřadu. Oproti roku 2018 se jedná o nárůst o 95 dohod.

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM prodal a převedl rozsáhlý majetek získaný z odúmrti

29.01.2020

Českobudějovické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě projednání dědictví u Okresního soudu v Prachaticích rozsáhlý nemovitý a movitý majetek po osobě, která zemřela bez dědiců. Majetek zahrnoval 75 pozemků o rozloze více než 21 hektarů, jednu budovu, dále osobní automobil značky Favorit, traktor značky Zetor, nákladní přívěs, rotační sekačku a hrobové příslušenství.

Hasiči rozšiřují užívané prostory v budově ÚZSVM v Semilech

29.01.2020

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje se obrátil na semilské pracovitě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se žádostí o poskytnutí dalšího volného prostoru v administrativní budově v Semilech, jejímž správcem je ÚZSVM.

Japonská katana prodána po osmačtyřiceti příhozech

29.01.2020

Pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě připadl do vlastnictví japonský meč – katana o délce 101 cm, který byl prodán v elektronické aukci po 48 příhozech za částku 4 050 Kč. Aukce začínala na částce 600 Kč.

Rodinný dům v Libušíně prodán v 1. kole výběrového řízení

29.01.2020

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kladně prodalo za 1,44 milionů korun rodinný dům v katastrálním území Libušín.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji