Středa, 11. prosince 2019

Tiskové zprávy

ÚZSVM ušetří na IT systémech 115 milionů korun ročně

10.12.2019

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od ledna 2020 ušetří na provozu Centrálního registru administrativních budov (CRAB) a Informačního systému majetku státu (ISMS) zhruba 115 milionů korun ročně, což představuje 45 % částky aktuálně hrazené za plnění IT služeb na základě smluv uzavřených bývalými vedeními ÚZSVM z let 2004 a 2010.

Rezort financí uspěl ve sporu o 7 mld. Kč kvůli internetové ruletě

09.12.2019

Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájili státu u Obvodního soudu pro Prahu 1 ve sporu se společností CASINO KARTÁČ Group, a.s. částku téměř 6,9 miliardy korun s příslušenstvím, kterou společnost požadovala s odůvodněním, že jí ušel zisk, neboť Ministerstvo financí jí neudělilo povolení k provozování rulety prostřednictvím internetu. Ministerstvo financí, které o žádosti společnosti podané v roce 2006 rozhodovalo, v tomto sporu zastupoval Úřad pro zatupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 123 mil. Kč v kauze solárních elektráren

26.11.2019

Díky kvalitní práci právních zástupců Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se Česká republika v dalším trestním řízení ve věci podvodů okolo solárních elektráren domohla nepravomocného přiznání nároku na náhradu škody ve výši převyšující 123 milionů Kč.

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM prodal v elektronické aukci várnici, kterou využijí děti nejen na letních táborech

11.12.2019

Strakonické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo v elektronické aukci 20 litrovou hliníkovou várnici po 31 příhozech za 610 korun.

Upozornění pro komunikaci s datovými schránkami

11.12.2019

Důležité upozornění pro komunikaci s datovými schránkami a elektronickými podatelnami Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových

Čtyři obce na Hradecku získaly zdarma pozemky od ÚZSVM pro svůj další rozvoj

11.12.2019

Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedla bezúplatně pozemky čtyřem obcím na Královéhradecku.

ÚZSVM v Hradci Králové převzal v Novém Bydžově budovu od Generálního finančního ředitelství

11.12.2019

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové převzalo budovu od Generálního finančního ředitelství v Novém Bydžově.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji