Sobota, 18. srpna 2018

Tiskové zprávy

Vyjádření k trestnímu oznámení v kauze OKD

09.08.2018

Na základě dotazů zveřejňujeme stanovisko k podanému trestnímu oznámení v kauze OKD.

Státní instituce převedou na ÚZSVM přes 6 600 nemovitostí

18.07.2018

Organizační složky státu a státní organizace plánují v nejbližších letech převést na Úřad pro zastupování státu ve věch majetkových (ÚZSVM) 6 690 nemovitostí, z toho zhruba 650 staveb. Patnáct nemovitostí určených k převodu je vedeno jako majetek potřebný, zbylé nemovitosti jsou označeny jako nepotřebné.

ÚZSVM díky aukcím a dražbám nepotřebného majetku navyšuje příjmy státu o desítky procent

07.06.2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) navyšuje kupní ceny o desítky procent díky aukcím a dražbám. Za půl roku od října 2017 do března 2018 se při prodeji nemovitostí díky výběrovým řízením s následnou aukcí navýšily kupní ceny o 18 % a při dražbách dokonce o 23 %. Při prodeji movitých věcí díky výběrovým řízením s aukcí ceny narostly o 32 % a v elektronických aukcích o 31 %.

Další tiskové zprávy

Aktuality

ÚZSVM prodal v elektronických aukcích devět šicích a vyšívacích strojů

17.08.2018

Pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáru nad Sázavou připadlo na základě rozhodnutí soudu o zabrání věci z trestné činnosti sedm vyšívacích a dva šicí stroje.

Ústecký kraj získal zdarma od ÚZSVM pozemky pod komunikacemi

17.08.2018

Ústecký kraj získal od chomutovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových pozemky pod komunikacemi v hodnotě přes milion korun.

ÚSZVM v Písku prodal v elektronické aukci paroží, nářadí nebo knihy

17.08.2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí na webové adrese www.nabidkamajetku.cz k prodeji v elektronické aukci movité věci, které získal např. na základě usnesení o dědictví (tzv. „odúmrť“), rozsudků či trestních příkazů (trest propadnutí či zabrání věci) vydaných soudy. Jedná se o předměty různého charakteru.

ÚZSVM převzal na Jindřichohradecku pozemky po majitelce, která zemřela už v roce 1978

16.08.2018

Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci při lustraci evidence v katastru nemovitostí objevili v katastrálním území Lásenice také pozemky, které byly stále vedeny na původní majitelku, ač žena podle dostupných údajů zemřela už v roce 1978. ÚZSVM ve spolupráci s Ministerstvem vnitra dohledal potřebná data k tomu, aby mohl být podán k soudu podnět k projednání pozůstalosti. V rámci dědického řízení pak majetek po zemřelé připadl státu jako odúmrť.

archiv aktualitarchiv aktualit |  Další aktuality
RSSRSS
Plzeň České Budějovice Praha Střední Čechy Ústí nad Labem Hradec Králové Brno Ostrava Mapa

Pracoviště

Pro informace o činnosti ÚZSVM
přejděte na příslušné pracoviště.

Aktuální nabídka majetku k prodeji