Pondělí, 24. června 2019

Frenštátští skokané již skáčí na svém

11.10.2018
Frenštátští skokané již skáčí na svém
Spolek TJ Frenštát pod Radhoštěm využil svého předkupního práva a získal tak do svého vlastnictví dva pozemky ve Frenštátu pod Radhoštěm o celkové výměře 14641 m2 v místní rekreační lokalitě Horečky ve Skokanském areálu Jiřího Rašky, čímž došlo ke sjednocení vlastnictví pozemků a staveb skokanských můstků na nich postavených.
Tyto pozemky nabízel začátkem roku 2018 k prodeji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně ve výběrovém řízení s aukcí. Minimální kupní cena byla stanovena ve výši 2 271 000 Kč. Do výběrového řízení se přihlásili dva zájemci s nabídkami ve výši 2 500 000 Kč a 2 275 000 Kč. V následné aukci nebyl učiněn žádný příhoz, a z toho důvodu byla kupní smlouva uzavřena se zájemcem, který nabídl 2 500 000 Kč. Poté, co byla kupní smlouva schválena Ministerstvem životního prostředí, byla spolku TJ Frenštát pod Radhoštěm, který měl jako vlastník skokanských můstků postavených na předmětných pozemcích k těmto pozemkům předkupní právo, zaslána nabídka, zda předkupní právo uplatní, a to za podmínek shodných s podmínkami sjednanými v kupní smlouvě uzavřené s vítězem výběrového řízení. TJ Frenštát pod Radhoštěm předkupní právo zaplacením kupní ceny ve výši 2 500 000 Kč v řádném termínu uplatnil a kupní smlouva uzavřená s vítězem výběrového řízení tak zanikla.
 
ÚZSVM již v minulosti nabízel TJ Frenštát pod Radhoštěm pozemky k přímému prodeji, nabídka však byla opakovaně odmítnuta.
 
Sportovní areál je pojmenován po legendárním skokanovi na lyžích Jiřím Raškovi. Ve dnech 17. až 19. 8. 2018 probíhal v tomto areálu již VII. ročník Memoriálu Jiřího Rašky, který se nesl v duchu oslav 50. let od vítězství Jiřího Rašky na zimních olympijských hrách v Grenoblu. Ve stejném termínu probíhal v tomto areálu také Světový pohár žen ve skoku na lyžích.