Úterý, 26. května 2020

Stát získal opuštěnou chatu v hodnotě 86 140 Kč

14.01.2020
Stát získal opuštěnou chatu v hodnotě 86 140 Kč
Neobvyklým způsobem se dostala do majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Benešově rekreační chata v Přestavlkách u Čerčan. Její majitelé učinili na Katastrálním úřadě v Benešově prohlášení o tom, že tento nemovitý majetek opouštějí v úmyslu nebýt nadále jeho vlastníky a chata se tak stala majetkem státu. Jednalo se o starší manželský pár, který již nebyl vzhledem k věku schopen zajistit její údržbu.
Chata pochází ze čtyřicátých let minulého století tedy ze zlaté éry českého trampingu. Je patrová, s venkovním schodištěm a je celkem zachovalá. Nachází se na kraji lesa poblíž chatové osady Borka. Pozemek pod chatou je ve vlastnictví jiné fyzické osoby. Bývalí vlastníci již skoro dvě desetiletí chatu nepoužívají a nejsou schopni zajistit její dostatečnou údržbu. Na radu známých se proto rozhodli k poměrně nezvyklému kroku, jak vyřešit z jejich pohledu neřešitelnou situaci.
 
Účetní hodnota chaty je 86 140 Kč. O dalším osudu stavby bude rozhodováno podle platných zákonů a předpisů. Pokud neprojeví zájem jiná organizační složka státu nebo státní organizace, bude přednostně využita některá transparentní forma prodeje a to buď veřejná dražba, nebo prodej v elektronické aukci.