Středa, 20. března 2019

ÚZSVM připadly kuriózní movité věci použité při trestné činnosti

08.11.2018
ÚZSVM připadly kuriózní movité věci použité při trestné činnosti
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Zlíně zlikvidoval věci, které propadly státu na základě trestního příkazu Okresního soudu ve Zlíně.
Jednalo se o dvě čepice Santy Clause s vousy, černou kuklu a pepřový sprej, které byly použity při spáchání trestného činu krádeže a přečinu výtržnictví. Pachatelé si na akci „pálení čarodějnic“ v obci Hvozdná nasadili masky Santa Clause s vousy a odcizili ze stolku příruční pokladnu s tržbou ve výši 98 345 Kč. Při útěku z místa činu byli pronásledováni poškozenými. Zloději v úmyslu zastavit pronásledovatele na ně vystřelili nejméně osm ran ze dvou plynových pistolí a následně použili i slzotvorný pepřový sprej, přesto byli nakonec poškozenými dopadeni a zadrženi.
 
Oběma pachatelům byl uložen úhrnný trest odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu třiceti měsíců a trest propadnutí věci. Mimo již výše uvedené předměty, došlo i k propadnutí plynové pistole zn. Zoraki se zásobníkem a plynové pistole zn. Walther se zásobníkem a sedmi kusy nábojů, ovšem další hospodaření s těmito věcmi náleží dle právních předpisů krajskému ředitelství policie.
 
Předměty propadnuté ÚZSVM byly ušpiněné, potrhané, hygienicky nevhodné a tak nemohly být využity ani jako druhotná surovina. Zaměstnanci ÚSZVM je ekologicky zlikvidovali.