Čtvrtek, 21. listopadu 2019

ÚZSVM prodal automobil z pozůstalosti

02.10.2019
ÚZSVM prodal automobil z pozůstalosti
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci získalo na základě usnesení Okresního soudu v Jablonci nad Nisou osobní automobil značky Volkswagen Polo. Vozidlo získal stát jako součást pozůstalosti po zemřelém z Nové Vsi nad Nisou. Muž zemřel se zanecháním neplatné ústní závěti. Zákonní dědicové nebyli zjištěni. Muž byl vdovec, neměl žádné děti, proto dědictví připadlo státu jako odúmrť.

Osobní automobil značky VW Polo byl ve velmi zachovalém technickém stavu, patrná byla pouze drobná poškození laku karoserie z běžného provozu. Jinak byl vůz bez koroze a měl zachovalý interiér. Vozidlo bylo delší dobu mimo provoz, přesto provozuschopné. Vozidla je vybaveno dvěma airbagy, autorádiem Volkswagen BETA s kazetovým přehrávačem a stereo reproduktory, palubním počítačem, posilovačem řízení, elektricky ovládanými okny, elektricky vyhřívanými a stavitelnými zrcátky, elektricky vyhřívaným zadním oknem se stěračem, centrálním zamykáním, klimatizací, imobilizérem, mlhovými světly a manuální pětistupňovou převodovkou.

VW Polo bylo nabídnuto k prodeji veřejnosti prostřednictvím elektronického aukčního systému. Nabídka našla své zájemce hned v prvním kole. Nejnižší podání bylo stanoveno ve výši 47 100 Kč. Do aukce se přihlásilo šest zájemců, vlastní aukce se nakonec zúčastnili čtyři. Celkem padlo třiadvacet příhozů. Nakonec zvítězil účastník, který učinil poslední příhoz ve výši 69 100 Kč a získal tak auto do své garáže.