Pátek, 22. listopadu 2019

ÚZSVM prodal byt v Karlových Varech za 1,4 milionu korun

22.10.2019
ÚZSVM prodal byt v Karlových Varech za 1,4 milionu korun
Karlovarskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových připadl v rámci dědického řízení byt včetně podílu na společných částech bytového domu, na pozemku pod ním a pozemku navazujícím, který se nachází v místní části Drahovice, nedaleko od centra lázeňského města.
Jednalo se o bytovou jednotku o velikosti 3 + 1 se zasklenou lodžií a sklepní kójí o celkové výměře 76 m2 ve čtvrtém patře panelového bytového domu. Na celém objektu jsou nová plastová okna, provedeno bylo také zateplení pláště budovy včetně nové fasády a byla také vyměněna střešní krytina. Byt vyžaduje rekonstrukci.
 
ÚZSVM nabídl byt k prodeji ve výběrovém řízení s aukcí. Byt byl prodán ve druhém kole výběrového řízení, v němž byla minimální cena 1 430 000 korun, novým majitelům, kteří jej získali za 1 431 000 korun.
Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.