Úterý, 15. října 2019

ÚZSVM prodal v elektronické aukci panenku použitou při krádežích

13.09.2019
Pravomocným rozhodnutím o zabrání věci, které vydalo město Olomouc, připadla olomouckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových panenka, která byla společně s dětským kočárkem použita při spáchání přestupku.
Dvě ženy ve večerních hodinách vyrazily s kočárkem do hypermarketu v Galerii Šantovka, do kterého schovaly olivový olej, několik balení gulášové směsi, bujónů a polévek, kuřecí prsní řízky, filety lososa, filé a slunečnicový olej v celkové hodnotě přes 4 500 Kč. Tento nákup, za který neměly v plánu zaplatit, ovšem nedokončily. Jedna z žen totiž nechala kočárek i s obsahem nechala na místě činu, utekla a již se ji nepodařilo dohledat.

Panenka, která umí mrkat a vyjadřovat pocity jako „živé miminko“, umí se smát či plakat, byla nabídnuta k prodeji veřejnosti v elektronické aukci za minimální cenu 150 korun. Po 14 příhozech ji nový majitel získal za 410 Kč.