Neděle, 18. srpna 2019

ÚZSVM v Ústí nad Orlicí zlikvidoval přes 60 tun tekutého pracího prášku

06.12.2018
ÚZSVM v Ústí nad Orlicí zlikvidoval přes 60 tun tekutého pracího prášku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal na základě rozsudku Okresního soudu v Hradci Králové mimo jiné 35 kusů plných, částečně naplněných a prázdných nádrží v kovových klecích s obsahem tekutého pracího prášku označeného jako ARIEL. Dále převzal plné plastové obaly o objemu 5 litrů v počtu celkem 7 023 kusů a 101 kusů částečně naplněných plastových obalů o shodném objemu, tedy celkově 35 115 litrů pracího prášku ve 133 krabicích na 49 paletách.

K tomu ještě 17 rolí samolepek ARIEL, 8 plastových zásobníků s ketonovým ředidlem do tiskáren a čtveřice poškozených stáčecích zařízení vyrobených z plastových trubek a ventilů pro stáčení tekutých pracích prostředků. 

Zabavený majetek byl uložen v centrálním skladu Klášterec nad Orlicí. Na tento majetek byl vypracován znalecký posudek na odborné vyjádření pravosti výrobků. Ten určil, že se jednalo se o padělky a porušení práv ochranné známky na značku ARIEL. Vzhledem k tomu, že nebylo možné garantovat zdravotní nezávaznost, tekutá látka musela být zlikvidována. 

Likvidaci tohoto zboží zajistila odborná firma, která vyhrála veřejnou zakázku na převzetí, přepravu a odstranění zabaveného majetku. Samotná likvidace proběhla ve třech termínech, Celková váha zabaveného a zlikvidovaného tekutého pracího prášku v nádobách činila 63,66 tun.