Úterý, 26. května 2020

ÚZSVM získal 50 eur, kterými chtěl řidič uplatit policejní hlídku

13.09.2019
ÚZSVM získal 50 eur, kterými chtěl řidič uplatit policejní hlídku
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Středních Čechách převzalo na základě rozsudku Okresního soudu Praha - východ „úplatek“ ve výši 50 eur.
Při běžné silniční kontrole policisté z Dálničního oddělení zastavili nákladní automobil a vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky. Tato zkouška byla pozitivní a prokázala přítomnost alkoholu v dechu. Po tomto odhalení chtěl řidič policisty uplatit částkou ve výši 50 eur. Poté, co mu policisté provedli ještě kontrolní zkoušku a vyzvali jej, aby přinesl doklady od nákladu, pokusil se řidič opakovaně ovlivnit postup policistů a místo dokladů obdrželi policisté desky, v kterých byla uložena bankovka o nominální hodnotě 50 eur. Řidič vozidla se tímto dopustil hned dvou trestních činů, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení.  

Že podplácení se nevyplácí, dokazuje i rozsudek, neboť pachateli byl uložen trest propadnutí věci, tedy již zmíněných 50 eur a dále mu byl uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel po dobu 5 let.