Středa, 27. května 2020

Dražební den přinesl do státního rozpočtu téměř 4 miliony korun

16.03.2020
Dražební den přinesl do státního rozpočtu téměř 4 miliony korun
Středočeské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zorganizovalo na konci ledna v budově sídla ÚZSVM v Praze dražební den. K prodeji byly formou veřejné dražby dobrovolné nabídnuty tři stavby v atraktivních lokalitách blízko Prahy, a to v obcích Libčice nad Vltavou, Všetaty a Malý Újezd.
Libčice nad Vltavou jsou malé město v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji, na levém břehu Vltavy 13 km severně od centra Prahy a 6 km jihovýchodně od Kralup nad Vltavou. Prodávaný rodinný dům z roku 1935 je postavený jako část dvojdomku s jedním nadzemním podlažím a půdou.  Dispozičně je řešen jako 1+1 se zahradou o výměře cca 185 m2. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1,3 milionu korun, avšak po několika příhozech cena dosažená vydražením dosáhla částky 1,7 milionu korun.
 
Další prodávaná nemovitost se nachází v městysu Všetaty, který je asi třináct kilometrů jihovýchodně od Mělníka a sedm kilometrů východně od  Neratovic. Žije zde přibližně 2 300 obyvatel. Předmětem prodeje byl poloviční podíl nemovitostí tvořících bývalou zemědělskou usedlost (budova s pozemky, chlévem, stodolou a vedlejšími stavbami, které dříve sloužily jako sklady a chlévy pro místní JZD). Nejnižší podání činilo 1,3 milionu korun a za tuto cenu byl i majetek v dražbě prodán.
 
Poslední nemovitostí prodávanou ve stejný den byla budova v obci Malý Újezd - Jelenice. Rodinný dům byl postaven jako samostatný objekt a má celkem dvě nadzemní podlaží. Dům není podsklepený, v části je půda s vybudovaným obytným podkrovím. Objekt byl postaven v roce 1999. Dispozičně je rodinný dům řešen jako 6+1 a je propojen zastřešením s garáží a dílnou. K domu patří i zahrada o výměře 1128 m2.Vzhledem ke skutečnosti, že se do dražby nepřihlásil žádný zájemce, bude nemovitost prodávána v opakované dražbě při nejnižším podání ve výši 6,1 milionu korun. Více informací zde: https://www.nabidkamajetku.cz/Home/Detail/33772.