Středa, 27. května 2020

Nevyužívaný areál ve Volyni získal nového majitele

17.03.2020
Nevyužívaný areál ve Volyni získal nového majitele
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Strakonicích dokončilo prodej nevyužívaného areálu ve Volyni na Strakonicku.
Areál, nacházející se na samém okraji města Volyně na pravém břehu Dobřanovského potoka, sloužil kdysi jako zájezdní hostinec. Později byl přebudován na provozovnu Městského podniku služeb s celkem třemi stavbami z toho dvěma dílnami – truhlářskou a kamenosochařskou. K areálu náležel i rozsáhlý pozemek.
 
Původním vlastníkem všech nemovitostí byla církev, která požádala o vydání kdysi zabaveného majetku. Ale část majetku nemohla být církvi vydána, proto ÚZSVM vypsal transparentní výběrové řízení.
 
Do elektronické aukce se přihlásili čtyři účastníci, pouze dva z nich však složili požadovanou kauci a mohli se aukce zúčastnit. Nejnižší podání činilo 1 238 000 Kč a po devíti příhozech byla aukce ukončena na ceně 1 318 000 Kč. S novým majitelem se objekt snad dočká i tolik potřebné obnovy a rekonstrukce. Uhrazená kupní cena se stane příjmem státního rozpočtu.