Pondělí, 24. června 2019

ÚZSVM prodal automobil Škoda 120L

07.01.2019
ÚZSVM prodal automobil Škoda 120L
Velký zájem o koupi zachovalého vozu Škody 120L zaznamenal v elektronické aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Liberci.
 
ÚZSVM získal vozidlo do majetku na základě usnesení Okresního soudu v Jablonci nad Nisou jako odúmrť. Nejdříve jej nabídl k bezúplatnému převodu organizačním složkám státu a státním organizacím, žádná z nich však o vůz neprojevila zájem, proto bylo přistoupeno k jeho prodeji veřejnosti formou elektronické aukce.
Do aukce bylo vozidlo nabízeno s nejnižším podáním ve výši 19 000 Kč, minimální příhoz byl stanoven na 500 Kč. V průběhu aukce účastníci učinili celkem 23 příhozů a cena automobilu se nakonec vyšplhala na konečných 81 000 Kč. ÚZSVM tedy za automobil získal pro státní rozpočet o 326 % více.
Jednalo se o prodej osobního vozu značky Škoda 120L se zachovalou karoserií, na které byla patrná pouze drobná lokální poškození s počínající korozí a provedené drobné opravy laku. K automobilu bylo dodatečně namontované tažné zařízení. Interiér auta byl zachovalý, vybavený autorádiem s kazetovým přehrávačem zn. Satellite se stereoreproduktory. Ne zcela bylo funkční těsnění levého zadního bočního okna a chyběla krytka větrání na levém zadním sloupku, podběhy kol byly ošetřeny antikorozním nástřikem. Auto bylo vybaveno novými disky kol včetně plášťů a běhouny. Vozidlo bylo dlouhodobě neprovozované. Registrační značky a osvědčení o registraci vozidla byly již od roku 2012 uloženy v depozitu. Automobilu chybělo osvědčení o technické kontrole.
Škodovka zelené barvy roku výroby 1985 o objemu motoru 1174 m3 měla najeto 6120 km.
Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: http://bit.ly/ElektronickeAukce.