Neděle, 17. listopadu 2019

ÚZSVM prodal pozemek v Děčíně za více než milion korun

09.08.2019
ÚZSVM prodal pozemek v Děčíně za více než milion korun
Ústeckému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo prodat pozemek o rozloze 2 382 m2 v Děčíně za 1 005 500 Kč.
Pozemek leží v části města Děčína - Folknářích, v uzavřeném areálu, který je komerčně využíván. Současně se pozemek nachází ve IV. zóně ochrany přírody Chráněné krajinné oblasti České středohoří.

Samotnému prodeji pozemku ovšem předcházeli dlouholeté spory s tehdejším vlastníkem budovy, která na pozemku stála. Majitel v minulosti odmítl s ÚZSVM podepsat nájemní smlouvu a pozemek nadále užíval. Celá záležitost se nakonec dostala k soudu. Přestože soud uznal pohledávky státu, vlastník budovy je nesplácel. Nakonec musela být nařízena exekuce prodejem nemovitosti. Budovu stojící na pozemku koupil nový vlastník, který projevil zájem i o koupi pozemku. ÚZSVM následně jeho požadavku vyhověl.
Pozemek v minulosti patřil Okresnímu výstavbovému bytovému družstvu v Děčíně III, které bylo v 80. letech sloučeno do přejímajícího Okresního stavebního bytového družstva Děčín.