Úterý, 20. srpna 2019

ÚZSVM ve Strakonicích propadly kovové razníky

01.02.2019
ÚZSVM ve Strakonicích propadly kovové razníky
Rozsudkem Okresního soudu ve Strakonicích propadly státu ze spáchané trestné činnosti písmenkové a číselné kovové razníky. Konkrétně se jedná o dvacet sedm písmenkových razidel velikosti 6 mm a devět číselných razidel stejné velikosti.
Odsouzený spáchal trestnou činnost tím, že vědomě odkoupil kradené terénní motocykly a pomocí těchto razidel ručně přerazil a pozměnil VIN čísla. Následně se všechny motocykly pokusil prodat. Při prodeji jednoho z motocyklů byl zadržen zahraniční policií. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému razníky připadly, je nabídne k využití ostatním státním institucím.
 
VIN (Vehicle identification numberIdentifikační číslo vozidla) je mezinárodně jednoznačný identifikátor motorových vozidel, zpravidla vyražený na štítku trvale připevněném ke karoserii nebo vyražený do karosérie samotné. Číslo je tvořeno 17 písmeny a číslicemi. Kódy jsou jednoznačně přiděleny všem světovým výrobcům. První znak určuje region, ve kterém výrobce působí, druhý znak pak upřesňuje stát.