Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak osloví stávajícího nájemce

15.03.2023

Dnešní kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí pražského Paláce Broadway vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci 20 milionů korun složil zájemce, nicméně v průběhu aukce žádný příhoz nepadl.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto nyní v souladu s uzavřenou smlouvou převzatou od tehdejší Správy železniční dopravní cesty osloví stávajícího nájemce k podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny, která činila 990 milionů korun.

 

Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy. Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy a patří k největším pražským funkcionalistickým stavbám, najít do nejdříve definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život.

 

ÚZSVM převzal tento výjimečný komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem o majetku státu jej nejprve nabídl státním institucím, žádná z nich o něj neprojevila zájem. Proto nyní hledá nové vlastníka mimo stát prostřednictvím elektronické aukce na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz.

 

 

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.