Aukce vodní nádrže vynesla státu téměř 300 tisíc korun

09.07.2024 - Plzeň

Plzeňský ÚZSVM nabídl do aukce pozemky vodní nádrže v Maškrově. Bojovali o ně čtyři zájemci, vítězný příhoz měl hodnotu 297 500 korun. Bylo to o více než 100 tisíc více, něž minimální stanovené podání.

Dva pozemky ve Stodu v osadě Maškrov mají celkovou rozlohu 2 453 m2 a jde o umělou vodní nádrž. Tvoří funkční celek jako rybník se zatravněnými břehy, částečně porostlými trvalými porosty.  Majetek dříve patřil Panství Chotěšov, do vlastnictví československého státu přešel na základě konfiskace.

 

ÚZSVM nabídl pozemky do elektronické aukce na stránkách www.nabidkamajetku.cz. Přihlásili se čtyři zájemci a všichni také včas složili požadovanou kauci. Minimální podání bylo stanoveno na 189 000 korun. V souboji padlo celkem 47 příhozů, naprostá většina z nich poslední hodinu před plánovaným koncem aukce. Výherce, kterým je právnická osoba, elektronickou aukci prvním příhozem odstartoval a posledním také vyhrál. Použil taktikou, kdy navyšoval vždy jen v nejnižší možné výši 500 korun, takto odpovídal i na příhozy v řádu desítek tisíc korun. Za pozemky zaplatil 297 500 korun. Peníze byly odvedeny do státního rozpočtu.

Přílohy:DSC05338.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.