Středa, 26. února 2020

březen

Za duchcovskou dvojgaráž stát vyinkasoval 130 tisíc korun

27.03.2019
Duchcov (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 130 tisíc korun z přímého prodeje dvojgaráže (na snímku) i s pozemkem v Duchcově.

Jak u posledního soudu

25.03.2019
Třebíč (Svět motorů) - Likvidovali jsme padělky litých kol. Nehomologované disky nebo plagiáty litých kol mohou způsobit nehodu. Zjišťovali jsme, jak taková kola poznat a jak se likvidují, aby se nedostala znovu do oběhu.

Padělaná litá kola z Budějovic skončila ve sběrných surovinách

20.03.2019
Třebíč (Deník.cz) Byl to náklad, jaký se do sběrných surovin nevozí každý den.

Domy v Česku vlastní mrtví lidé i zaniklé podniky. Pohrobky socialismu dál straší

18.03.2019
Praha (blesk.cz) - Neexistující socialistické nebo zkrachovalé podniky, mrtví lidé i osoby a firmy, které nelze nijak identifikovat. Také to jsou momentálně oficiální vlastníci tisícovek pozemků a domů v Česku. Kvůli nepořádku v katastru nemovitostí se trápí nejeden starosta. Kvůli tomu, že v jeho obci „straší“ majetky bez reálného majitele, nemůže ve své obci stavět nebo bourat. Úředníci se snaží dohledat nedohádatelné, a za poslední rok vyřešili bezmála 3000 absurdit.

Počet bezprizorních státních nemovitostí loni klesl o 63 %, obce se mohou rozvíjet

18.03.2019
Praha (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil od roku 2015 do konce roku 2018 počet bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní subjekty o 63 % (tj. o 5793 nemovitostí). Zároveň se podařilo snížit počet nedohledaných a zaniklých subjektů o 52 % (tj. o 669 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu.

Zbraslav otevře komunitní centrum

15.03.2019
Zbraslav (Právo) - ​Nové kulturně komunitní centrum v pražské Zbraslavi se dnes dočká slavnostního otevření. Program začíná v 9 hodin jako den otevřených dveří, v 15 hodin bude přestřižena páska a do 17 hodin si bude možné prostory prohlédnout. Připraveny budou i ukázky aktivit centra.

Obrazy po zemřelém muži stát prodal

12.03.2019
Krupka (Týdeník Směr) - Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových získal na základě usnesení Okresního soudu v Teplicích po zemřelém z Krupky pozůstalost v hodnotě skoro 60 tisíc korun.

Z množírny se podařilo zachránit 56 koček, stát hledá milující rodiny

11.03.2019
Díky intenzivní práci celé spousty lidí, organizace pro záchranu zvířat, útulku a právní kanceláře se podařilo zachránit z množírny v Neratovicích 56 koček. Po dlouhém boji přešlo vlastnictví na stát, který nyní hledá milující rodiny pro všechna nebohá zvířata.

Zloděje usvědčila DNA

11.03.2019
Klatovsko (Klatovský deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech převzalo od policie nůž a štípací kleště, které byly použity při vloupání v Maňovicích. Propadly státu na základě rozsudku Okresního soudu v Klatovech. Dva muži se tehdy násilím vloupali do chaty s úmyslem přisvojit si cizí majetek.

Muzeum berounské keramiky získalo repliku unikátního džbánu

08.03.2019
Beroun (ČTK) - Muzeum berounské keramiky obohatilo své sbírky o repliku unikátního džbánu z roku 1577, jehož originál od berounského keramika Šimona Nemazala je trvale umístěn v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Návštěvníci si kromě repliky džbánu, který muzeum dostalo ke čtvrtým narozeninám, mohou prohlédnout výstavu osobitých keramických plastik akademického sochaře Miroslava Olivy, uvedla dnes mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Úřad pomáhá dohledat původní záhadné majitele nemovitostí

08.03.2019
​Jindřichohradecko (Českokrumlovský deník) – Už celé řadě potenciálních dědiců, kteří potřebovali pomoc při dořešení vlastnictví nemovitostí, pomohl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Za loňský rok se úřadu na Jindřichohradecku podařilo vypátrat údaje o celkem jedenácti původních majitelích.

Obrazy po zemřelém muži z Krupky stát prodal

04.03.2019
Krupka (Teplický deník) - Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových získal na základě usnesení Okresního soudu v Teplicích po zemřelém z Krupky pozůstalost v hodnotě skoro 60 tisíc korun.

Stav dříve týraných koní se zlepšil, stát je chce prodat

27.03.2018
Frýdek-Místek (moravskoslezsky.denik.cz) - Týrání koně z Frýdecko-Místecka, kteří připadli státu, se dočkali lepšího života. Jejich stav se zlepšil natolik, že si je potenciální zájemci už mohou odkoupit.

Stát zdědil pozemky po „nemajetném“ kočím, který už půl století nežije

26.03.2018
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Desetitisíce pozemků či budov v Česku nemají jasného majitele. Život to ztěžuje sousedům i obcím. Chaos v katastru často napáchaly turbulence 20. století. Stát třeba teprve nedávno získal ruinu po židovských obětech války nebo pozemky muže, kterého před šedesáti lety pochovali jako nemajetného.

Štěně Marley má nového majitele

26.03.2018
Prachatice (ceskobudejovicky.denik.cz) - Čtyřměsíční štěně Marley se do rukou původního majitele z Prachatic už nevrátí. Od pátku 23. března má nového majitele.

Týraní koně našli nový domov i v Leštině

22.03.2018
Táborsko (Českobudějovický deník) - Na začátku byl smutný příběh… Koncem loňského roku bylo převedeno na Ústav pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) 87 koní, kteří byli zabaveni původním majitelům kvůli týrání

Týrané psy zabavil ženě soud, skončili v kroměřížském útulku

20.03.2018
Kroměříž (kromerizsky.denik.cz) - Neobvyklý případ řešilo na sklonku minulého roku hned několik státních institucí v Kroměříži: výsledkem totiž bylo odebrání hned šestice mladých psů ženě, která se o zvířata nedokázala řádně starat.

Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul se bude dál soudit o čtvrt milionu korun

20.03.2018
Praha (ČRo Plus) - David KABELE, moderátor: Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul z kauzy Nagyová se bude dál soudit o čtvrt milionu korun, které policie nalezla ve vládním trezoru při razii v roce 2013. Podle zjištění Českého rozhlasu se Poul minulý týden odvolal proti nedávnému rozhodnutí soudu, který jeho žalobu o vydání peněz zamítl. Mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka říká, že podle jejich názoru nemá Poul na peníze právo.

Stát získal desítky nemovitostí

19.03.2018
Znojmo (Znojemský deník) - Jednasedmdesát nemovitostí převedl na Znojemsku na státní společnosti a obce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát těžce hledá nové majitele pro zabavená zvířata

19.03.2018
Praha (Právo) - Nejnáročnější případ zvířat v historii – tak označují zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) kauzu sedmaosmdesáti koní z Jankova na Benešovsku. Stádo zvířat státu připadlo loňského listopadu poté, co byla zabavena původnímu majiteli pro podezření z týrání. Většina z nich se prodala až na přelomu února a března tohoto roku.