Neděle, 20. ledna 2019

březen

Stav dříve týraných koní se zlepšil, stát je chce prodat

27.03.2018
Frýdek-Místek (moravskoslezsky.denik.cz) - Týrání koně z Frýdecko-Místecka, kteří připadli státu, se dočkali lepšího života. Jejich stav se zlepšil natolik, že si je potenciální zájemci už mohou odkoupit.

Stát zdědil pozemky po „nemajetném“ kočím, který už půl století nežije

26.03.2018
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Desetitisíce pozemků či budov v Česku nemají jasného majitele. Život to ztěžuje sousedům i obcím. Chaos v katastru často napáchaly turbulence 20. století. Stát třeba teprve nedávno získal ruinu po židovských obětech války nebo pozemky muže, kterého před šedesáti lety pochovali jako nemajetného.

Štěně Marley má nového majitele

26.03.2018
Prachatice (ceskobudejovicky.denik.cz) - Čtyřměsíční štěně Marley se do rukou původního majitele z Prachatic už nevrátí. Od pátku 23. března má nového majitele.

Týraní koně našli nový domov i v Leštině

22.03.2018
Táborsko (Českobudějovický deník) - Na začátku byl smutný příběh… Koncem loňského roku bylo převedeno na Ústav pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) 87 koní, kteří byli zabaveni původním majitelům kvůli týrání

Týrané psy zabavil ženě soud, skončili v kroměřížském útulku

20.03.2018
Kroměříž (kromerizsky.denik.cz) - Neobvyklý případ řešilo na sklonku minulého roku hned několik státních institucí v Kroměříži: výsledkem totiž bylo odebrání hned šestice mladých psů ženě, která se o zvířata nedokázala řádně starat.

Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul se bude dál soudit o čtvrt milionu korun

20.03.2018
Praha (ČRo Plus) - David KABELE, moderátor: Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul z kauzy Nagyová se bude dál soudit o čtvrt milionu korun, které policie nalezla ve vládním trezoru při razii v roce 2013. Podle zjištění Českého rozhlasu se Poul minulý týden odvolal proti nedávnému rozhodnutí soudu, který jeho žalobu o vydání peněz zamítl. Mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka říká, že podle jejich názoru nemá Poul na peníze právo.

Stát získal desítky nemovitostí

19.03.2018
Znojmo (Znojemský deník) - Jednasedmdesát nemovitostí převedl na Znojemsku na státní společnosti a obce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát těžce hledá nové majitele pro zabavená zvířata

19.03.2018
Praha (Právo) - Nejnáročnější případ zvířat v historii – tak označují zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) kauzu sedmaosmdesáti koní z Jankova na Benešovsku. Stádo zvířat státu připadlo loňského listopadu poté, co byla zabavena původnímu majiteli pro podezření z týrání. Většina z nich se prodala až na přelomu února a března tohoto roku.

Vzrostlý jasan musel k zemi. Byl nebezpečný svému okolí

16.03.2018
Kopřivnice-Lubina (Novojičínský deník) – S přicházejícím jarem se některá města a obce na Novojičínsku pouštějí do kácení stromů, které jsou ve špatném stavu a mohly by tak ohrožovat bezpečnost lidí. Jako například v Novém Jičíně, kde již před pár dny padl k zemi vzrostlý strom v Janáčkových sadech. Kácení nebezpečných dřevin pokračovalo také v tomto týdnu, a to konkrétně v jedné z kopřivnických místních částí Lubině. V tomto případě musel k zemi mohutný, více než desetimetrový jasan ztepilý, jenž vyrůstal v těsné blízkosti zástavby rodinných domů.

Stát převedl obci Velemín pozemky pod cyklostezkou

16.03.2018
Velemín (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Litoměřicích bezúplatně převedl obci Velemín tři pozemky pod cyklostezkou o rozloze 215 m2, které se zároveň nachází v Chráněné krajinné oblasti České středohoří.

Týraná štěňata jsou v bezpečí útulku. Čekají na adopci

16.03.2018
Aš (Chebský deník) – Málokdo si umí představit, čím si musela projít dvouletá fenka a její čtyři osmiměsíční štěňata v Aši. Zatímco štěňátka, pravděpodobně kříženci labradora jsou už v bezpečí útulku a čekají na nové páníčky, jejich matka je zatím neznámo kde.

Bukovec má pozemek pod silnicí

16.03.2018
Bukovec (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Frýdecko-místecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo za 86 tisíc korun obci Bukovec pozemek o výměře 1152 metrů čtverečních.

Stát inkasoval přes milion korun po odsouzených překupnících s léky

16.03.2018
Jihlava (Havlíčkobrodský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jihlavě získal v těchto dnech 1 134 900 korun propadlých z trestné činnosti nelegálních obchodníků s návykovými léky. Šestičlenný byl odsouzen v loňském roce. Mezi obžalovanými byl také vystudovaný farmaceut a lékárník Jiří Majer, pocházející z Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku.

Od státu získali pozemek zdarma

15.03.2018
Hrušky (Břeclavský deník) – Bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi pozemek o celkové výměře 6 520 metrů čtverečních v Hruškách do vlastnictví obce.

Karlínskou Invalidovnu získá památkový ústav

14.03.2018
Praha (iHned.cz) - Invalidovna v pražském Karlíně bude v nejbližších dnech převedena na Národní památkový ústav (NPÚ).

Pytláka odhalila rybářská stráž. Jeho nástroj zlikvidovali úředníci

13.03.2018
Hodonín (Hodonínský deník) - Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně informovali začátkem března o tom, že zlikvidovali takzvanou pytlačku.

Invalidovnu získá Národní památkový ústav, převodu nic nebrání

13.03.2018
Praha (ČTK) - Invalidovna v Karlíně bude v nejbližších dnech převedena na Národní památkový ústav (NPÚ). Převodu barokního objektu již nic nebrání. Oznámili to dnes při návštěvě Invalidovny zástupci památkářů, majetkového úřadu, který nyní objekt spravuje, a ministerstva kultury. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše stát najde zhruba jednu miliardu potřebnou na rekonstrukci památky

Karlínskou Invalidovnu získá Národní památkový ústav, převodu nic nebrání

13.03.2018
Praha (irozhlas.cz) - Invalidovna v Karlíně bude v nejbližších dnech převedena na Národní památkový ústav. Převodu barokního objektu již nic nebrání. Oznámili to v pondělí při návštěvě Invalidovny zástupci památkářů, majetkového úřadu, který nyní objekt spravuje, a ministerstva kultury.

Karlínskou Invalidovnu získá památkový ústav

13.03.2018
Praha (Hospodářské noviny) - Invalidovna v pražském Karlíně bude v nejbližších dnech převedena na Národní památkový ústav (NPÚ). Převodu barokního objektu již nic nebrání.

Stát už prodal téměř všechny koně od Jiřího Vondrušky

12.03.2018
Praha (Prima) - Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka: Téměř všichni týraní koně z obce Jankov už mají nové majitele. Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových si zatím nepodařilo prodat jen čtyři z nich. Případ bývalého stáda končí Jiřího Vondrušky sleduje od začátku kolega Matěj Rychlý