Pátek, 10. dubna 2020

březen

Církev se dočkala. Evangelický Kristův kostel už je její

31.03.2009
Dohledávání a bádání v archivech skončilo a jeden z nejznámějších ostravských kostelů, tyčící se nad zastávkou Husův sad v centru města, mohl být převeden ze státu na církev.

Z přechodu bude depozitář

30.03.2009
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal minulý týden tři smlouvy s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových o bezplatném převodu tří hraničních přechodů na území jižní Moravy.

Brod nechá zrestaurovat první tři lunetové obrazy

30.03.2009
Město Havlíčkův Brod dostalo od státu 45 barokních lunetových obrazů. Rozměrné olejomalby pocházejí z bývalého brodského augustiniánského kláštera, účetní hodnota souboru se blíží ke dvěma milionům korun.

Radnice na Jesenicku hledají využití pro bývalé celnice

26.03.2009
Jen radnice v Javorníku získala na Jesenicku nájemce do objektu bývalé celnice na hraničním přechodu. Mikulovice a Zlaté Hory způsob využití objektů, které po vstupu do schengenského prostoru v prosinci 2007 ztratily význam, hledají. ČTK to zjistila od starostů.

Tři hraniční přechody na Jesenicku získaly obce a města zdarma

26.03.2009
Tři bývalé hraniční přechody s Polskem získaly na Jesenicku v minulých dnech tamní obce a města zdarma od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Nájemce do objektu však má zatím jen radnice v Javorníku.

3. kolo prodeje Louky začne tento týden

25.03.2009
Od poloviny tohoto týdne se mohou zájemci o koupi Louckého kláštera přihlásit do třetího kola výběrového řízení. V kole druhém, kdy cena nemovitosti byla sto dvanáct milionů, se žádný zájemce nenašel.

Přechod Střelná patří hejtmanství

24.03.2009
Budovy a pozemky bývalého hraničního přechodu na Slovensko ve Střelné patří Zlínskému kraji. Hejtmanství je získalo bezplatným převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Pedagog zemřel bez dědiců, a tak jeho sbírku obrazů získal stát

23.03.2009
Sbírku osmi obrazů z pozůstalosti po významném olomouckém pedagogovi získal zdarma Národní památkový ústav (NPÚ). Stalo se tak díky právu odúmrti, kdy majetek zesnulého bez dědiců získává stát. Unikátní umělecká díla mnohdy značné hodnoty obdrží čas od času galerie a muzea na Olomoucku také prostřednictvím darů mecenášů.

Vlastnictví zámku zpochybněno

20.03.2009
Hodlá občan města Lázní Bělohradu zmařit záměr revitalizace památky za tři sta milionů korun?

Stát prodal kulturní památku v Bezděkově na Klatovsku

20.03.2009
Stát prodal kulturní památku, pozemek u zámeckého areálu Bezděkov na Klatovsku. Smlouvu o prodeji nemovitosti potvrdilo ministerstvo kultury. Do státní pokladny tak přibylo 26 tisíc korun. Převáděný pozemek je zapsán ve státním seznamu nemovitých kulturních památek Plzeňského kraje. Ještě v 60. letech minulého století byl součástí zámku, hospodářského dvora, parku a brány. Dominují mu dvě vzrostlé, asi 150 let staré lípy.

Přechody: Z Hnanic bude depozitář

20.03.2009
Kraj podepsal smlouvu o převodu bývalých hraničních přechodů. Ze Znojemska si vzal Hnanice. Vratěnín má smůlu.

Prodej pozemku u bezděkovského zámku schvalovalo ministerstvo

19.03.2009
Za 26 tisíc korun prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetových (ÚZSVM) kulturní památku v Bezděkově. Podle Jany Rennerové z ÚZSVM jde o pozemek, který sousedí s areálem zámeckého parku v obci.

Celnice v Lanžhotě, Poštorné a Hnanicích už patří kraji

19.03.2009
První tři z vysloužilých hraničních přechodů s Rakouskem a Slovenskem patří od včerejška Jihomoravskému kraji. Hejtman Michal Hašek podepsal tři potřebné smlouvy s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Kraj tak bezplatně získal celnice ve Hnanicích na Znojemsku, v Poštorné a v Lanžhotě na Břeclavsku.

Evangelický kostel v Suchdole se možná dočká oprav

17.03.2009
17. 3. 2009 Kostel získali evangelíci do svého vlastnictví teprve loni v listopadu. Již nyní na něm však probíhají opravy, které by měly do budoucna zajistit lepší využití kostela.

Bělá na Domažlicku získala zdarma od státu hraniční přechod

17.03.2009
Bělá nad Radbuzou na Domažlicku získala od státu bezúplatně hraniční přechod elezná v účetní hodnotě přesahující sedm milionů korun. Obec se zatím nerozhodla, jak s patrovým objektem naloží, ale chce ho využít pro turistické oživení oblasti, například jako ubytovnu. Uvedli starosta Bělé Libor Picka a Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Obrazy zdědil stát

13.03.2009
Olomoucké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předalo Národnímu památkovému ústavu v Olomouci do správy osm obrazů různých autorů.

Zlevněný klášter bude mít kupce

13.03.2009
Stát vyhlásil novou prodejní cenu za Loucký klášter. Zahraniční investor je ochotný za tuto cenu o koupi jednat.

Cizince na hranicích uvítají silničářská auta

12.03.2009
První, co návštěvník jedoucí z německého Klingenthalu uvidí na českém území bude silničářská technika. Bývalou celnici v Hraničné totiž definitivně nedostane město Kraslice, ale krajská správa a údržba silnic.

Roudnice: LDN má být v majetku města během několika měsíců

11.03.2009
Roudnická Léčebna dlouhodobě nemocných by měla být během několika měsíců v majetku města. Jak informovala Renata Gudrová z roudnického městského úřadu, tento vývoj naznačila jednání představitelů města se zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových, která proběhla v uplynulých dnech.

Cena Louckého kláštera klesla na polovinu

10.03.2009
Prodat chátrající rozlehlý komplex Louckého kláštera ve Znojmě není jen tak. Ani ve druhém kole veřejné soutěže na prodej této nemovitosti totiž nikdo nereagoval. Stát za historické budovy tohoto mohutného a z velké části nevyužívaného komplexu požadoval nejprve 160 milionů a nyní už jen 112 milionů korun.