Úterý, 7. dubna 2020

březen

Třetím rozhodcem v kauze Diag Human je Schwarz, rozhodl soud

28.03.2013
Praha (ČTK) - Pražský vrchní soud dnes definitivně potvrdil ekonoma Jiřího Schwarze třetím rozhodcem přezkumného senátu v arbitrážním sporu České republiky s firmou Diag Human. Skupina arbitrů, kteří mají zkoumat rozhodčí nález z roku 2008 o nároku firmy na osm miliard korun, je tak kompletní. Diag Human s rozhodnutím nesouhlasí. Již dříve jeho zástupci sdělili, že se obrátí se svými nároky na zahraniční soudy.

Kostel v Částkově již patří obci

27.03.2013
Částkov (Tachovský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl do vlastnictví obce Částkov kostel zapsaný v seznamu kulturních památek.

Stát daroval Částkovu kostel, občané se chtějí o dominantu starat

27.03.2013
Částkov (Tachovsko, ČTK) - Kostel svaté Anny, kulturní památku, převedl bezúplatně obci Částkov na Tachovsku Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, řekl ČTK jeho mluvčí Robert Hurt. Raně barokní kostel, postavený kolem roku 1718, obec původně odmítla. "Občané nás ale potom na veřejné schůzi přesvědčili, a tak jsme přistoupili na to, aby ho bohatý stát předal chudé obci," uvedl starosta Pavel Ryba. Podle něj jde o dominantu obce.

Králíky dostaly hrobku rodiny Rotterů

27.03.2013
Pardubice (pardubickenovinky.cz) - ÚZSVM bezúplatně a ve veřejném zájmu převedl hrobku rodiny Rotterů na hřbitově v Králíkách do vlastnictví města Králíky. Pardubické novinky o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Robert Hurt.

Stát převedl městu Králíky hrobku rodiny Rotterů

26.03.2013
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) Stát převedl bezúplatně a ve veřejném zájmu hrobku rodiny Rotterů na hřbitově v Králíkách do vlastnictví města Králíky.Kralovehradeckenovinky.cz o tom infomoval Robert Hurt, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Převod udělalo konkrétně Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí Územního pracoviště Hradec Králové.

Stát převedl Chomutovu dětské dopravní hřiště

25.03.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl do vlastnictví města Chomutov dětské dopravní hřiště.

Sněmovna podpořila vznik centrálního registru majetku státu

21.03.2013
Praha (ČTK) - Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila vznik centrálního registru majetku státu a registru administrativních budov. Jejich vytvoření má umožnit novela zákona o majetku státu, kterou poslanci propustili do dalšího projednávání. Úřady budou muset mimo jiné na internetu informovat o nemovitostech, bytech i nebytových prostorech, které využívají a které jsou ve vlastnictví státu. Informovat budou také o těch, které státu nepatří.

Galerie Benedikta Rejta v Lounech získala do svého majetku dva obrazy Oskara Brázdy

13.03.2013
Louny (Žatecký a lounský deník) – Díla za padesát tisíc korun jí daroval stát, kterému připadly po zemřelé ženě bez příbuzných. Lounská Galerie Benedikta Rejta získala dva obrazy Oskara Brázdy. Díla v hodnotě 50 tisíc korun byla darem od státu, kterému připadly po zemřelé ženě bez příbuzných. Informoval o tom Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Lounská galerie dostala darem od státu dva Brázdovy obrazy

13.03.2013
Severozápadní Čechy (Právo) - Lounská Galerie Benedikta Rejta získala darem od státu dva obrazy Oskara Brázdy v hodnotě 50 tisíc korun. Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových díla připadla po zemřelé ženě bez příbuzných.

Galerie v Lounech získala dva obrazy Oskara Brázdy

12.03.2013
Louny (Žatecký a lounský deník) – Galerie Benedikta Rejta v Lounech získala dva obrazy malíře Oskara Brázdy, jehož život je spjat se zámkemv Líčkově na Žatecku. Jedná se o obraz na plátně Kytice z roku 1959 a obraz na plátně z roku 1966 označovaný jako Portrét mladé ženy.

Lounská Galerie Benedikta Rejta získala dva obrazy Oskara Brázdy

12.03.2013
Louny (ČTK) - Lounská Galerie Benedikta Rejta získala dva obrazy Oskara Brázdy. Díla v hodnotě 50.000 korun byla darem od státu, kterému připadly po zemřelé ženě bez příbuzných. ČTK o tom dnes informoval Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Galerie dostala takový dar poprvé, uvedla ředitelka galerie Alica Štefančíková.

Kaple se vrací do majetku obce

07.03.2013
Jihozápadní Čechy (Právo) - Po téměř 70 letech se vrací do majetku Kačleh na Jindřichohradecku kaple Panny Marie, postavená v roce 1804. Obec získala i pozemek o výměře 1,4 hektaru ležící na území přírodního parku Česká Kanada, na němž kaple stojí.

Kapli po 70 letech vrátili obci

06.03.2013
Kačlehy (Jindřichohradecký deník) – Jindřichohradecké odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyjasnilo vlastnické právo k historicky cenné kapli a části návsi v obci Kačlehy. Památka se tak po téměř 70 letech vrátila do majetku obce.

Kačlehy získaly po 70 letech zpět kapli

06.03.2013
Kačlehy (Mladá fronta DNES) - Zdobí střed vesnice a hostí i kulturní akce. Historicky cenná kaple Panny Marie se vrátila po téměř 70 letech do vlastnictví obce Kačlehy na Hradecku. Stavbu z roku 1804 vlastnil dlouhou dobu stát. Od roku 1958 kaple figuruje na seznamu nemovitých kulturních památek. „Jsme rádi, že se kaple stala naším vlastnictvím. Dlouhá léta nebylo jasné, kdo je majitelem, a chátrala. Počítáme s tím, že provedeme její celkovou obnovu. Jako vlastník už můžeme usilovat o získání dotace,“ uvedl starosta Vojtěch Albrecht.

Stát dal obcím a kraji pozemky za dva miliony

05.03.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových již letos převedl v okrese Chomutov obcím a kraji pozemky za dva miliony. Usteckenovinky.cz o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Robert Hurt.

Ves u Litvínova dostala parcelu bez dědiců

01.03.2013
Louka u Litvínova (Mostecký deník) – Obec Louka u Litvínova je o něco bohatší. Získala malý pozemek o účetní hodnotě necelých 1 200 korun. Majitel zemřel a neměl dědice. Stát obdržel tuto nemovitost na základě usnesení okresního soudu v Jablonci jako tzv. odúmrť.