Sobota, 28. března 2020

březen

Vrchní soud v Praze potvrdil J. Schwarze rozhodcem v kauze Diag Human

27.03.2013
Praha - Vrchní soud v Praze dnes potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze ze dne 27. červena 2012, kterým byl jmenován doc. Ing. Jiří Schwarz, CSc. rozhodcem tříčlenného rozhodčího senátu, jenž má ve sporu Diag Human SE proti České republice přezkoumat rozhodčí nález vydaný dne 4. srpna 2008. Docent Schwarz má nahradit rozhodce původně jmenovaného Diag Human SE, který ze své funkce v březnu 2010 odstoupil.

Kostel sv. Anny již patří obci Částkov

26.03.2013
Tachov - Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Tachov (Územní pracoviště Plzeň), bezúplatně převedli do vlastnictví obce Částkov kostel zapsaný v seznamu kulturních památek.

ÚZSVM převedl městu Králíky hrobku rodiny Rotterů

25.03.2013
Ústí nad Orlicí - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně a ve veřejném zájmu převedl hrobku rodiny Rotterů na hřbitově v Králíkách do vlastnictví města Králíky.

Dětské dopravní hřiště převedl ÚZSVM městu Chomutov

21.03.2013
Chomutov - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Chomutov (Územní pracoviště Ústí nad Labem), bezúplatně převedl do vlastnictví města Chomutov dětské dopravní hřiště v hodnotě téměř 11,7 milionu korun.

ÚZSVM pomáhá státním institucím se zapojením do registru administrativních budov CRAB

18.03.2013
Praha – Přes sto zaměstnanců ústředních státních úřadů se dnes mohlo seznámit s výhodami Centrálního registru administrativních budov (CRAB), který na celorepublikové úrovni přináší efektivnější nakládání se státními budovami. V pražském sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství jim zástupci z ÚZSVM a dodavatelských firem představili jednotlivé části systému, způsob pořizování potřebných dat a postup při pasportizaci budov. Tématem konference byly rovněž rozsáhlé možnosti reportingu. Povinnost evidovat v novém registru své administrativní budovy budou mít státní instituce od července letošního roku.

Galerie v Lounech získala od ÚZSVM výtvarná díla malíře Oskara Brázdy

11.03.2013
Louny - Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Louny (Územní pracoviště Ústí nad Labem), předali galerii Benedikta Rejta v Lounech dva obrazy malíře Oskara Brázdy.

Obec Kačlehy vlastní po 70 letech historickou kapli

05.03.2013
Jindřichův Hradec - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Jindřichův Hradec (Územní pracoviště České Budějovice), vyjasnil vlastnické právo k historicky cenné kapli a části návsi v obci Kačlehy. Díky ÚZSVM se tak památka po téměř 70 letech vrátila do majetku obce.