Pátek, 28. února 2020

březen

Vězeňská služba ušetří, předá soudní spory majetkovému úřadu

31.03.2015
Praha (aktuálně.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převezme šest desítek soudních sporů, ve kterých figuruje Vězeňská služba ČR. Sníží se tím o sedm milionů korun náklady státu na právní zastoupení, protože spory budou řešit vlastní zaměstnanci úřadu.

Stát prodal bývalý rockový klub

26.03.2015
Trutnov (Mladá fronta DNES) - Někdejší hudební klub Trend v Jihoslovanské ulici má nového majitele.

Odcizené archiválie jsou zpět

18.03.2015
Třeboň (Jindřichohradecký deník) – Cenný soubor stovky let starých archiválií bezúplatně získal od jindřichohradeckého pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Státní oblastní archiv v Třeboni. Vyplývá to z tiskové zprávy úřadu. Jednalo se o osmdesát písemností z období od konce sedmnáctého až do první poloviny dvacátého století se značnou historickou a kulturní hodnotou.

Stěhování aneb Babišův kulový blesk

11.03.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Do pražských karlínských kasáren, která byla ještě loni na prodej, se má stěhovat armáda úředníků z různých složek státní správy. Akci typu „kulový blesk“ připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který spadá pod ministerstvo financí.

Jak pořídit byt nebo chatu levněji? Zkuste je vydražit

10.03.2015
Praha (Hospodářské noviny) - ​Pokud si dáte inzerát na koupi rodinného domu s pozemkem ve středních Čechách za půl milionu korun, mohou to být vyhozené peníze. Když ale budete sledovat nabídku státu či některých jiných institucí, dostanete se někdy k nemovitosti či movitým věcem levněji, než je nabízí vlastník či realitní kancelář.

Církevní restituce: žaloby jen prší

09.03.2015
Praha (Právo) - Již dvacet pět žalob, které podaly církve domáhající se svého bývalého majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání, musí řešit jen Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Meteorologové a pošta v jedné budově? Stát chce využít kasárna

09.03.2015
Olomouc (Olomoucký deník) - Opuštěná Hanácká kasárna v centru Olomouce naberou druhý dech. Stát do nich sestěhuje různé své instituce rozmístěné po celém městě. Půjde o pilotní projekt, pokud se osvědčí, mohly by se podobné velké přesuny čekat i jinde v republice. Záměr Olomouckého kraje, že kasárna využije jako archiv, tak nejspíš nevyjde.

Akce kulový blesk: na prodej bude palác za 750 milionů

03.03.2015
Praha (Hospodářské noviny) - Zjedné strany Divadlo Hybernia a sídlo České národní banky, z druhé obchodní domy Palladium a Kotva, naproti Prašná brána a Obecní dům. Poloprázdný palác na pražském náměstí Republiky, který patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a který se bude prodávat, má díky své poloze velkou cenu. Vládní experti si jej cení na 750 milionů.

Město od státu získalo kapličku

03.03.2015
Tanvald (Jablonecký deník) – „Kaplička svaté Anny je jedna z nejpůvabnějších památek drobné barokní architektury v oblasti Jizerských hor. Byla postavena ve druhé polovině 18. století a je zapsaná v ústředním seznamu kulturních památek České republiky,“ prozradil tiskový mluvčí ÚZSVM Robert Hurt.

Squateři dostali klíče od žižkovské kliniky. Otevřou ji nejspíš v dubnu

03.03.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Opuštěná budova bývalé kliniky v Jeseniově ulici na Žižkově má po letech řádného nájemníka. Je jím iniciativa, jejíž členové se koncem roku v objektu zabydleli bez oprávnění.

Ke stovkám pozemků se nikdo nehlásí. Jen zlomek vlastníků se podaří dohledat

02.03.2015
Praha (Mladá fronta DNES) - Pozemek v Libni o rozloze asi 400 metrů čtverečních vlastní podle katastru nemovitostí jistý František Seidl. Ve skutečnosti se k němu nikdo nehlásí, adresa Františka Seidla není známa a není jisté, zda vůbec žije a zda má nějaké dědice. Podobných případů jsou podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) stovky.