Čtvrtek, 2. dubna 2020

březen

Do Prahy se vrátí AC/DC

29.03.2016
Praha (Český rozhlas Plus) - Přepis rozhovoru ohledně zajištěných lístků na koncert hudební skupiny AC/DC, které nabízí k prodeji ÚZSVM.

Varnsdorf získal zdarma vzácný Červený kostel

29.03.2016
Varnsdorf (Děčínský deník) - Stát převedl Varnsdorfu na Děčínsku bezúplatně vzácný Červený kostel. Město teď bude shánět peníze na jeho opravu a vymýšlet způsob využití kulturní památky. O převodu informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Kostel postavený v novogotickém slohu je jednou z mála dochovaných sakrálních staveb postavených z glazovaných cihel, které jsou typické pro severní Čechy.

Památník získal další pozemky v Ležákách

29.03.2016
Ležáky (Chrudimský deník) - Regionální pracoviště ÚZSVM Pardubice převedlo Památníku Lidice spoluvlastnické podíly na pozemcích o výměře 241 m2 a 4 m2 v katastrálním území Louka u Vrbatova Kostelce a o výměře 507 m2 v Miřeticích u Nasavrk. Všechny nemovitosti se nacházejí v areálu Národní kulturní památky Pietní území Ležáky, kterou Památník Lidice spravuje.

Poslední lístky na AC/DC. Stát prodává vstupenky zabavené kriminálkou

29.03.2016
Praha (ihned.cz) - Fandové skupiny AC/DC, která má u nás v květnu koncert, mají ještě jednu možnost, jak se dostat do beznadějně vyprodaného areálu na letišti Letňany v Praze. Nabídka přichází z míst, odkud by ji čekali nejméně, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad převedl Morávce památník partyzánů

29.03.2016
Morávka (Týdeník Frýdecko-Místecko) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku­Místku bezúplatně převedlo obci Morávka památník partyzánského hnutí Noční přechod. Kulturní památka tvořená sousoším tří kamenných postav pochodujících partyzánů vytvořil akademický sochař Miloš Zeta. Odhalena byla v roce 1968 jako vzpomínka na oběti boje proti fašismu. „Vlastnictví tohoto památníku však bylo nejasné, a ÚZSVM tudíž zahájil vlastní šetření, ze kterého vyplynulo, že památník nechal vybudovat tamější okresní národní výbor. ÚZSVM jej tedy převedl do své správy a následně na obec Morávka,“ uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Majetkový úřad spravoval ke konci 2015 majetek za 18,5 mld. Kč

24.03.2016
Praha (ČTK) - Ke konci loňského roku úřad hospodařil s více než 138.000 nemovitostmi, které z 98 procent tvoří pozemky. Více než 139.600 pak tvoří další majetkové položky. V majetku úřadu se ke konci loňského roku nacházelo například i 84 zvířat, ve velké většině psů.

Hasiči cvičně pokáceli staré stromy. Na popud úředníků

24.03.2016
Lednice (Nový život) – K zemi zamířily staré stromy v Lednici. Dalším bylo nutné ořezat větve. Kvůli hrozícímu nebezpečí.

Stromy na hraně opěrné zdi nahradí stromky

22.03.2016
Benešov (Benešovský deník) - Šest vzrostlých smrků pichlavých porazili včera před Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových v Poštovní ulici hasiči lezci z HZS Benešov. Jeden z lezců čety jehličnany rostoucí v těsné blízkosti úřadu, domu dětí a mládeže a školní jídelny odřezával kus po kusu, ostatní z hasičůmupomáhali nasměrovat pád podříznutého kmene na volné prostranství.

Hasiči káceli stromy, na popud úředníků

22.03.2016
Lednice (Vyškovský deník) - K zemi zamířily staré stromy v Lednici na Břeclavsku. Dalším bylo nutné ořezat větve. Úpravy nechal provést Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému patří pozemky, na nichž stromy rostly.

Fodermayerův pavilon nikdo nechce. Nemocnice ho dá státu

21.03.2016
Plzeň (Mladá fronta DNES) - Úž téměř pět let je Fodermayerův pavilon v Plzni - Doudlevcích nevyužitý. Opuštěný je od května 2011, kdy se dokončilo stěhování onkologie do nového pavilonu v areálu Fakultní nemocnice v Plzni -Lochotíně. Nemocnice se pokoušela po celou dobu objekt prodat, nepodařilo se to ani po snížení ceny zhruba na polovinu. „Nyní Fakultní nemocnice Plzeň připravuje předání budovy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ informovala mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Stát prodává masážní salon i penzion

18.03.2016
Zlín (Mladá fronta DNES) - Masážní salon a penzion ve Zlíně propadly státu. Salon proto, že v něm majitelka organizovala prostituci a najímala k ní i nezletilé dívky. Penzion zase kvůli tomu, že ho majitel, který čelil obvinění z trestného činu, převedl na svou devítiletou dcerku. Soud to označil za účelové.

Chovatelé holubů získali dva pozemky pod svými budovami

18.03.2016
Kroměříž (Kroměřížský deník) – Dva pozemky pod budovami, které byly v jejím vlastnictví už dříve, získala v minulých dnech základní organizace Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů v Kroměříži.

Stát nabízí tisíce nemovitostí k prodeji! Které jsou u vás?

17.03.2016
Praha (TN.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech nemovitostí, se kterými může hospodařit. Jedná se o více než 134 tisíc položek. Stovky nemovitostí přitom nabízí volně k prodeji. Od března mají v rámci transparentnosti a omezení korupce navíc lidé možnost účastnit se jednání týkajících se prodeje majetku.

Stát chce najít využití bývalé polikliniky na Žižkově

17.03.2016
Praha (Prazskypatriot.cz) - Stát bude hledat další využití bývalé polikliniky na Žižkově. Vládní dislokační komise oficiálně ukončila možnost jejího převodu na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), která se do objektu v Jeseniově ulici už stěhovat nechce. Praha aktivistům nabídla budovu bývalých jeslí v Michli, ti ji odmítli a zůstávají od 3. března nelegálně v bývalé poliklinice

Městys Sepekov měl márnici ve výpůjčce, nyní ji vlastní

17.03.2016
Sepekov (Písecký deník) - Písecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo městysi Sepekov pozemek za 77 tisíc korun. Součástí pozemku je stavba márnice na místním hřbitově. Získaná částka byla následně odvedena do státního rozpočtu.

ÚZSVM zveřejnil seznam svých nemovitostí a zpřístupnil veřejnosti otevírání nabídek

17.03.2016
Praha (Parlamentní lsity) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech nemovitostí, s nimiž má příslušnost hospodařit.

Státní prodej kuriozit: nářadí falešného kominíka či hummer drogového dealera

16.03.2016
Praha (lidovky.cz) - Na své si přijdou kutilové, milovníci kuriozit i lidé číhající na výhodný nákup. V síti českého majetkového úřadu pravidelně končí věci, které mají svéráznou historii, ale nezřídka se u něj dají sehnat zajímavé investice. Koupit lze náčiní falešného kominíka, sošky z kostela bez rukou, ale i terénní či sportovní auta za miliony.

Barokní klenot je na prodej. Stát se zbavuje tisíců nemovitostí

16.03.2016
Praha (Hospodářské noviny) - Budova bývalé Invalidovny v pražském Karlíně patří mezi nejcennější nemovitosti, které stát letos hodlá prodat. A zájem investorů o tuto kulturní památku si otestuje na největším evropském realitním a investičním veletrhu nemovitostí MIPIM. Ten se v tomto týdnu koná ve francouzském Cannes.

Za pozemek u hradeb podnikatel zaplatil více než pětinásobek ceny

14.03.2016
Kadaň (Chomutovský deník) - Více než tři čtvrtě milionu. Tolik dala za parcelu, která leží v těsné blízkosti historického centra Kadaně, společnost FRK HOTEL s. r. o. Jejím jednatelem je známý kadaňský podnikatel Ahmad Raad. Jde o pozemek v proluce starší obytné zástavby v ulici Sokolovská.

V Oseku budou mít boulderingovou stěnu

14.03.2016
Osek (Teplický deník) - Městský sportovní areál v Oseku prochází dalšími úpravami. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích prodal městu Osek tři pozemky o celkové výměře 3 440 m2 za 1,016 milionu korun. Pozemky jsou součástí sportovního areálu. „Konečně jsou tak všechny pozemky v areálu v majetku města, což je důležité pro všechny stavební úpravy, které tu probíhají, nebo které máme do budoucna v plánu,“ konstatovala starostka Oseka Lenka Říhová.