Pátek, 10. dubna 2020

červen

Město má budovu okresního úřadu

30.06.2009
Bezúplatný převod budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Armády do majetku města Znojma potvrdil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Převedli milionový majetek

29.06.2009
Budovy na hraničním přechodu Starý Hrozenkov změnily majitele. Stát se již o tak rozsáhlý komplex nechce starat, a tak jej nabídl dalším institucím. Zájem měla obec, ale i kraj. A protože kraj má podle zákona v těchto případech přednost, převede se majetek v hodnotě 186,5 milionu korun na účet do Zlína.

Věci propadlé státu končí i ve sbírkách muzeí

29.06.2009
Soud například nedávno rozhodl, že kukly i pistole lupičů z Prostějova získá stát. V takových případech policisté zbraně dál zkoumají.

Mosty získaly bývalý přechod

26.06.2009
Radnice v Mostech u Jablunkova získala od státu areál bývalého česko-slovenského hraničního přechodu. Hodnota majetku přesahuje 100 miliónů korun.

Městská nemocnice na Fifejdách patří zase městu

26.06.2009
Stát splnil slib a vrátil nemovitosti fifejdské nemocnice městu Ostravě. Zastupitelé nyní schválili bezúplatné převedení majetku nemocnice na město, smlouvu podepsal náměstek primátora pro finance Lukáš enatý. Vyřešil se tak dlouhodobě táhnoucí se spor města Ostravy s ministerstvem financí.

Hraniční přechod patří obci

26.06.2009
Stát převedl na obec Mosty u Jablunkova areál, o jehož využití se rozhodne následně.

Pirátská cédéčka skončila v drtičce

25.06.2009
Desítky tisíc kusů padělků CD, DVD nosičů a kompletní zařízení k výrobě padělků nechal zlikvidovat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ÚZSVM) v Chebu. Jde o věci, které byly zabaveny v Chebu při razii na padělatelskou dílnu, uvedla Jana Rennerová z ÚZSVM. Jejich hodnota by při prodeji byla v řádech milionů korun.

Radnice v Mostech u Jablunkova získala od státu bývalý přechod

25.06.2009
Radnice v Mostech u Jablunkova získala od státu areál bývalého česko-slovenského hraničního přechodu. Hodnota majetku přesahuje 100 milionů korun. Obec nyní hledá budoucího nájemce. V opuštěných budovách by měl provozovat hotel, restauraci a benzinovou stanici, informoval starosta Milan Procházka.

Výsledky práce pirátské dílny skončily v drtičce odpadu

24.06.2009
Dvacet tisíc CD a DVD nosičů s nelegálně pořízenými kopiemi filmů a hudby skončilo v drtičce odpadů.

Rozšíří se umělecká škola?

23.06.2009
Možnost rozšíření se skýtá Základní umělecké škole v Novém Jičíně. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) totiž převedl bezúplatně Moravskoslezskému kraji budovu s pozemkem na Derkově ulici v Novém Jičíně.

Obec Česká Kubice převezme budovy hraničního přechodu Folmava

22.06.2009
Česká Kubice převezme 1. července všechny budovy hraničního přechodu na Folmavě, po Rozvadově druhého největšího v Plzeňském kraji. Od státu tak obec, která nemá téměř žádné rozvojové zóny, získá významnou plochu pro budoucí expanzi. Chce tam vybudovat zázemí pro turistiku, zejména penzion a infocentrum, byty, klub pro důchodce, lékárnu a středisko služeb, vše v režii obce. Dále tam počítají s místem pro služby motoristům a pro celní správu, řekl starosta České Kubice Vladimír Koranda.

Kraj získal majetek v Hrozenkově

19.06.2009
Majetek za téměř dvě stě milionů korun získal Zlínský kraj. Smlouvu o bezúplatném převodu nemovitostí schválilo Ministerstvo životního prostředí ČR.

Úřad pro zastupování státu bezúplatně převedl vodní plochy na Příbramsku

18.06.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Příbram, bezúplatně převedl organizačním složkám státu nebo státním podnikům celkem 79 pozemků, které jsou vedeny jako vodní plocha.

Louka je znovu na prodej, za 55 milionů

17.06.2009
Další kolo výběrového řízení na prodej Louckého kláštera ve Znojmě vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Předchozí tři kola nepřinesla výsledek, o koupi areálu neprojevil nikdo zájem.

Stát se zbavil přechodu ve Starém Hrozenkově

17.06.2009
Budovy a pozemky bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově získal bezplatně Zlínský kraj. Hodnota nemovitostí činí přes 186 milionů korun, sdělila Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Hejtmanství se nyní chystá nemovitosti pronajímat.

Kraj získal majetek ve Starém Hrozenkově

16.06.2009
Majetek za téměř dvě stě milionů korun získal Zlínský kraj. Smlouvu o bezúplatném převodu nemovitostí schválilo Ministerstvo životního prostředí ČR.

Úřad pro zastupování státu bezúplatně převedl pozemky obci

15.06.2009
Novosedlický starosta a potažmo celá obec má důvod k radosti. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Teplice, převedl obci bezúplatně několik pozemků. Jednalo se především o pozemky pod obecními chodníky anebo komunikacemi.

Zabavená řezačka na tabák skončila v muzeu

11.06.2009
Nevšední exponát v podobě řezacího stroje na tabák získalo brněnské technické muzeum. Přístroj předala muzeu žďárská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Šubrtův statek patří nyní Slanému

09.06.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor odloučené pracoviště Kladno, bezúplatně převedl objekt s pozemkem v katastrálním území Třebíz do vlastnictví města Slaného. Jedná se o budovu v Třebízi, známou pod názvem Šubrtův statek.

Výjimečný zámecký areál je již ve vlastnictví kraje

05.06.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Prostějov (Územní pracoviště Brno), na základě souhlasu ministerstva kultury bezúplatně převedl do vlastnictví Olomouckého kraje zámecký areál v Čechách pod Kosířem v účetní hodnotě více než 58 milionů korun, do kterého patří 9 pozemků, 4 budovy, vyhlídková věž a 15 kusů movitých věcí.