Čtvrtek, 20. února 2020

červen

Stát porazil Hradec ve sporu o parkoviště

03.06.2009
Podle právníků by lidé, kteří u stadionu zaplatili pokutu, uspěli u soudu s odškodněním.

Slušovice koupily ke stadionu i pozemky

03.06.2009
Město Slušovice v těchto dnech získalo pozemky pod svým fotbalovým stadionem o rozloze sedm a půl tisíce čtverečních metrů.

ؘidiči v Hradci platili nezákonně

03.06.2009
Za parkování u Zimního stadionu v Hradci Králové řidiči několik měsíců platili nezákonně. Nejvyšší správní soud nyní nařídil hradeckému magistrátu odstranění dopravních značek zakazujících stání bez parkovacího poplatku.

Pozemky pod silnicemi dal stát městům a obcím

03.06.2009
Pozemky pod komunikacemi za více než půl milionu korun převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně na města a obce v okrese.

Atol nesmí vybírat u stadionu, řekl soud

02.06.2009
Parkoviště u zimního stadionu bude zdarma. Nejvyšší správní soud dal za pravdu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému patří půda pod asfaltem, a vybírání parkovného firmou Atol napadl.

Stát daroval galerii cenné obrazy

02.06.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových daroval čtyři obrazy a soubor reprodukcí obrazů Národní galerie Královéhradeckému kraji zastoupenému Galerií výtvarného umění Náchod.

Ostrava získá zpět nemocnici

02.06.2009
Po změně vlády skončil boj mezi Ostravou a státem o majetek městské nemocnice v hodnotě zhruba 700 milionů korun.

Vláda jedná o nemocnici

01.06.2009
Vláda na svém dnešním zasedání posoudí návrh skupiny poslanců na převedení majetku Městské nemocnice Ostrava ze státu na město. Ministerstvo financí, vedené ještě Miroslavem Kalouskem, dříve nemocnici odmítlo převést na město poté, co zastupitelé schválili proplácení třicetikorunových poplatků v tomto zdravotnickém zařízení. O návrhu poslanců ale nakonec rozhodne sněmovna a senát nezávisle na postoji kabinetu.