Pátek, 21. února 2020

Louka je znovu na prodej, za 55 milionů

17.06.2009
Další kolo výběrového řízení na prodej Louckého kláštera ve Znojmě vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Předchozí tři kola nepřinesla výsledek, o koupi areálu neprojevil nikdo zájem.
Další kolo výběrového řízení na prodej Louckého kláštera ve Znojmě vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Předchozí tři kola nepřinesla výsledek, o koupi areálu neprojevil nikdo zájem. Podle stanovených pravidel proto úřad postupně snižuje cenu o třicet procent. Ve čtvrtém kole činí pětapadesát milionů. Případní zájemci mají na doručení nabídek čas do šestnáctého července do čtyř hodin odpoledne, uvedla mluvčí úřadu Jana Rennerová. Vývoj kolem Louky stále sleduje Radek Kocián, který v České republice zastupuje nadnárodního investora, který koupi a nové využití areálu zvažuje.Informací se zabývají jak právníci, tak bankéř, který zastupuje investora. Proti původním sto šedesáti milionům je to samozřejmě už docela jiná cena. Pořád ale musíme brát v potaz nákladnou rekonstrukci, upozornil Kocián.
O tom, jak se investor rozhodne, by podle Kociána mělo být jasněji do dvou týdnů. Důležité bude, zda dojde k právní shodě na myšlence započtení kupní ceny v případě investice do oprav v desetinásobné výši,dodal Kocián.