Pátek, 21. února 2020

Hejtmani na Lipně

22.06.2007
Dnes se v Lipně nad Vltavou (v loděnici Lipno) v Jihočeském kraji uskuteční 19. zasedání Rady Asociace krajů České republiky (Rady AKČR). Členové budou jednat od 8 do 12 hod.

Dnes se v Lipně nad Vltavou (v loděnici Lipno) v Jihočeském kraji uskuteční 19. zasedání Rady Asociace krajů České republiky (Rady AKČR). Členové budou jednat od 8 do 12 hod.Rada AKČR se bude opětovně zabývat stavem projednávání Národního strategického referenčního rámce a operačních programů s Evropskou komisí.
O dalším rozvoji organizace Lesy ČR a její spolupráci s kraji budou členové Rady AKČR jednat s Jiřím Holickým, generálním ředitelem Lesy ČR.
Na programu zasedání bude i otázka řešení pozemků pod komunikacemi II. a III. třídy. Za tímto účelem na Radě vystoupí Miloslav Vaněk, generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Důležitým bodem k projednání bude také úprava rozpočtového určení daní krajů s ohledem na vládní návrh daňové reformy a dále návrhy na změnu rozpočtového určení daní v oblasti sociálních služeb a regionálního školství.

U příležitosti 19. zasedání Rady AKČR se hejtmani sejdou i se zástupci ministerstva vnitra.

Tématem společného jednání, které se z časových důvodů uskuteční již v předvečer zasedání, bude především reforma policie, vstup České republiky do Schengenského prostoru, azylová a migrační politika.