Středa, 23. října 2019

Druhé policejní oddělení v Mladé Boleslavi získá nové sídlo

06.06.2005

MLADÁ BOLESLAV 6. června (ČTK) - Policie v Mladé Boleslavi získá k 1. červenci bezúplatným převodem od státu budovu v historickém centru, kam přemístí své druhé obvodní oddělení. To dosud sídlí spolu s prvním oddělením ve stejném objektu na Severním sídlišti. Vlastní přesun policistů se ale uskuteční až za několik měsíců, kdy policie skončí stavební úpravy nově získané budovy. ČTK to řekli zástupci policie a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚSZVM).


Druhé obvodní oddělení vzniklo loni v prosinci proto, aby řešilo neúnosně vysokou kriminalitu v Mladé Boleslavi. Podle původních předpokladů mělo v upraveném objektu v Bělské ulici sídlit již od počátku roku. Přesunu ale nejdříve bránil nedostatek peněz na potřebné úpravy a později i zdlouhavý proces majetkového převodu budovy. Účetní hodnota budovy i s přilehlými pozemky činí 4,5 milionu korun.


Policisté v Mladé Boleslavi se potýkají především s vysokým množstvím krádeží a vykradení osobních aut. Je to způsobeno tím, že v Mladé Boleslavi je dobrá sociální situace a nejvyšší počet osobních aut v přepočtu na počet obyvatel. Pachatelé sem tak za snadnou kořistí do značné míry dojíždějí i z jiných okresů a krajů. Ř˜adu krádeží musejí také řešit přímo ve zdejší automobilce.


V minulém týdnu ÚSZVM převedl na policii také budovu v Hornické ulici v Kutné Hoře. Objekt, jehož účetní hodnota činí 3,3 milionu korun, bude sloužit potřebám cizinecké policie. Podle ÚSZVM se převodem obou objektů, které sloužily bývalým okresním úřadům, ušetří státní peníze.