Pondělí, 14. října 2019

Praha 8 chce otevřít bazén v ÄŽáblicích

11.06.2005

Letos však ještě budou ÄŽábličtí vyrážet na nejbližší koupaliště do Kobylis



Ani letos v létě obyvatelé ďáblického sídliště ještě neskočí do „svého“ bazénu nedaleko Střelničné ulice. Brána areálu mezi paneláky se zavřela v roce 2003 kvůli poruchám v oběhovém systému vodního hospodářství a dodnes zůstává zamčena.



Radnice Prahy 8 by zařízení ráda znovu zprovoznila. Protože však patří státu, zažádala v dubnu o jeho bezplatný převod. „Požádali jsme Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových o převod, teď čekáme,“ reagoval na otázku Práva starosta osmé části Josef Nosek (ODS). Pokud koupaliště obci připadne, dočká se konečně nezbytné rekonstrukce.



Určitě to nebude varianta typu, že přibudou tobogány, odmítá Nosek nějaké závratné změny s tím, že hovořit o konkrétní podobě je velmi předčasné. „Pokud peníze městské části budou v žalostném stavu jako dnes, rekonstrukce bude spočívat spíš ve zprovoznění koupaliště tak, aby bylo funkční,“ poznamenal.



Mluvčí ÚZSVM Adam Halmoši potvrdil přijetí žádosti. Kdy se převod uskuteční ale nedokázal říct. Bazén měl být původně prodán ve veřejné soutěži, ovšem na základě žádosti obce připravuje úřad změnu návrhu způsobu privatizace tak, aby bylo možné jí vyhovět.



Moje sestra bydlí na Jižním Městě a bazén před domem nám vždycky záviděli, směje se starší žena z Kaňkovského ulice, která by přivítala znovuotevření. „Tak velké sídliště, jako to naše, si koupaliště bezpochyby zaslouží. Loni jsme se museli trmácet do Podolí. Tady žádná možnost koupání nebyla,“ vypráví maminka dvou malých dětí, která plánuje, jak letos bude vyrážet na nedávno obnovené koupaliště poblíž Kobyliského náměstí.



To začalo sloužit po několikaleté výluce v červnu. Zavřené zůstávalo kvůli budování podzemní dráhy z Holešovic do Ládví, neboť Metrostav areál používal jako zařízení staveniště. Návštěvníky přivítá upravený pětadvacetimetrový bazén s novým schodištěm. U okrajů vznikla brodítka se sprchami, děti se můžou těšit na kruhový bazének s vodním hřibem. Obnovou prošla i provozní budova.



Kdy se lidé dočkají dostavby plaveckého areálu Šutka u Čimické ulice s padesátkou, který se začal budovat v roce 1987, jasné není. Poslední výběrové řízení na prodej, které vyhlásil magistrát, skončilo neúspěšně. Se vší pravděpodobností město vyhlásí soutěž novou. Práce byly kvůli restitučním nárokům pozastaveny v druhé půli 90. let.