Sobota, 28. března 2020

červen

Slezské zemské muzeum v Opavě získalo historicky cenné movité věci

30.06.2014
Opava a Bruntál, 30. 6. 2014 – ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Opava a Bruntál (Územní pracoviště Ostrava), převedl letos bezúplatně Slezskému zemskému muzeu v Opavě historické cennosti, předměty kulturní hodnoty, ale i běžné denní potřeby v celkové hodnotě 25.498 korun.

Pozemky v zaniklé vesnici vynesly půl milionu korun do státního rozpočtu

25.06.2014
Ústí nad Labem - Půl milionu korun získal v dubnu ve výběrovém řízení za prodej pozemků v katastrálním území Vitín u Malého Března ÚZSVM, odbor Hospodaření s majetkem státu Územního pracoviště Ústí nad Labem.

Majetek sochaře Albína Poláška připadl díky ÚZSVM nadaci

24.06.2014
Nový Jičín - Díky šetření zaměstnanců ÚZSVM byl nalezen zápis pozemků v katastrálním území Frenštát pod Radhoštěm na sochaře Albína Poláška, autora známé sochy boha Radegasta, nebo sousoší sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti. Sochař narozený roku 1879 ve Frenštátě pod Radhoštěm zemřel v roce 1965 v USA (ve městě Winter Park na Floridě). Z podnětu zaměstnanců ÚZSVM bylo až v roce 2011 dodatečně projednáno dědictví a pozemky připadly do vlastnictví Nadace Albin Polasek Foundation, kterou sochař založil. Tato nadace vlastní veškerá Poláškova autorská práva a je také partnerem projektu obnovení pražského pomníku amerického prezidenta Woodrowa Wilsona, zničeného nacisty za II. světové války.

ÚZSVM předal alžbětinkám barokní kaple a pozemky na Novém Městě

11.06.2014
Praha - ÚZSVM, Územní pracoviště v hlavním městě Praze, uzavřel dle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi dohodu s Konventem sester alžbětinek v Praze o vydání majetku v katastrálním území Nové Město.

Vyjádření ÚZSVM k poslednímu vývoji v kauze Mostecké uhelné společnosti

06.06.2014
Praha 6. června 2014 - Trestní soud Federálního trestního soudu v Bellinzoně v rámci rozhodnutí o vině a trestu obžalovaných jednoznačně konstatoval, že Česká republika byla jejich jednáním poškozena, čímž potvrdil správnost závěrů České republiky opakovaně komunikovaných soudu. V souvislosti s touto opakovanou komunikací soud prvního stupně České republice potvrdil, že jí bude zaslána ta část rozsudku, která se jí týká, a to i když nebyla stranou řízení.

ÚZSVM vydal Římskokatolické farnosti rotundu sv. Longina v Praze

05.06.2014
Praha - ÚZSVM, Územní pracoviště v hlavním městě Praze, uzavřel podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, dohodu s Římskokatolickou farností na vydání církevního majetku.