Sobota, 29. února 2020

červen

Radnice nechá zrestaurovat unikátní malby z 18. století

30.06.2015
Havlíčkův Brod (Mladá fronta DNES) - Soubor veřejnosti přístupných a historicky nesmírně cenných lunetových obrazů se v letošním roce opět rozroste. Havlíčkobrodská radnice nechá s pomocí dotací zrestaurovat další dvě velkoplošné malby. Poté je vystaví spolu s většinou ostatních v bývalém klášteře, nynějším sídle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

I na Vysočině jsou stále pozemky bez majitele

30.06.2015
Jihlava (Jihlavské listy) - Hladov, Jihlávka, Nadějov… I tam jsou stále pozemky bez majitele. Nepatří právě vám? Jak to zjistit vám poradí v rozhovoru s Jihlavskými listy Ivo Popelka z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zahrádkářům jejich dům zůstává

29.06.2015
Blansko (Blanenský deník) – Více než osmdesátiletá historie Českého svazu zahrádkářů v Blansku bude pokračovat. Ještě nedávno hrozilo, že jeho členové přijdou o svou základnu, Dům zahrádkářů na blanenské Křížkovského ulici, bez kterého by dál mohli pracovat jen těžko. Pomocnou ruku jim nyní podalo město Blansko. Zastupitelé schválili poskytnutí bezúročné půjčky ve výši půldruhého milionu korun a členové svazu si tak Dům zahrádkářů koupí.

Soud v kauze Promopro: úředníci bez trestu, jednatelé dostali devět let

25.06.2015
Praha (e15.cz) - V kauze státní zakázky na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví EU uznal soud vinnými někdejšího jednatele firmy Promopro Jaroslava Veselého i šest zástupců subdodavatelských společností. Nejpřísnější trest - devět let odnětí svobody - uložil Veselému a jednateli hlavní subdodavatelské firmy Vlastimilu Maxovi, kteří podle obžaloby spáchali vedle praní špinavých peněz i podvod. Obžalované státní úředníky soud osvobodil.

ÚZSVM: Odbou MŽP se stěhuje z pronajatých prostor do centrály ministerstva

23.06.2015
Praha (parlamentnilisty.cz) - Do státní administrativní budovy ústředí Ministerstva životního prostředí (MŽP) ve Vršovické ulici v Praze 10 se od 1. července přestěhuje z komerčního pronájmu jeho odloučené pracoviště Odbor výkonu státní správy I. To dosud sídlilo v budově v ulici Kodaňská v Praze 10, za což Česká republika ročně platila přibližně dva miliony korun. Na možnost úspor státních prostředků upozornilo MŽP a navázalo v tomto ohledu úzkou spolupráci s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jenž provedl analýzu údajů z jím spravovaného Centrálního registru administrativních budov (CRAB).

Osobáky, sanitky i veteráni za pár tisíc! Vyberte si auto od státu!

19.06.2015
Praha (tn.cz) - Stát se opět zbavuje nepotřebného majetku a ve své nabídce má mnoho zajímavých předmětů. Tradičně nejzajímavější je pro veřejnost nabídka ojetých aut, mezi kterými jsou tentokrát velmi zajímavé kousky.

Firma Zemanova poradce prohrála soud

18.06.2015
Praha (respekt.cz) - Firma Lukoil Aviation Czech prohrála soud a musí zaplatit Státní správě hmotných rezerv za nedodaný letecký petrolej pokutu ve výši sumu 27, 257 milionu korun plus úroky.

Viktoriagruppe: stát hledá právníky pro německé soudy

17.06.2015
Praha (Právo) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) začal hledat externí právníky, kteří se budou snažit získat pro český stát zpět naftu za 1,2 miliardy korun a dalších 600 miliónů na dlužných daních a sankcích po zkrachovalé německé společnosti Viktoriagruppe. V tom jsou české instituce s využitím vlastních sil zatím neúspěšné.

Stát převede přes 600 nepotřebných nemovitostí na majetkový úřad

16.06.2015
Praha (e15.cz) - Vláda schválila návrh ministerstva financí na převod nepotřebných nemovitostí ze státních organizací na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Informoval o tom ministr financí Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že se převod týká 638 nemovitostí, z nichž téměř 400 stovky jsou pozemky a kolem 240 stavby.

Odúmrť: stát přichází o milióny. Konečně se dostává i na bratrance a sestřenice

12.06.2015
Praha (Právo) - Příjmy do státní pokladny z dědictví po lidech, kteří po sobě nezanechali žádné dědice ani závěť, se loni snížily o téměř 120 miliónů korun. Je to důsledek nového občanského zákoníku (NOZ), který konečně výrazně rozšířil okruh lidí, kteří mohou dědit.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bude vzorem pro Maďarsko

11.06.2015
Praha (parlamentnilisty.cz) - Dne 9. června 2015 přijala generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu zástupce velvyslance, radu Velvyslanectví Maďarska v České republice, pana Dávida Szesztaie a konzulku maďarského velvyslanectví paní Andreu Fülöp.

Majetkový úřad by mohl mít silnější roli ohledně státních nemovitostí

11.06.2015
Praha (e15.cz) - Stát by mohl efektivněji nakládat s nemovitostmi ve svém vlastnictví. Zajistit to prý má novela zákona o majetku ČR, kterou sněmovní rozpočtový výbor doporučil Sněmovně ke schválení. Novela má také urychlit postup při nakládání s nepotřebným majetkem. Posiluje i roli Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Umřela sama. Stát jí teď sebere hrob

08.06.2015
Jihlava (Mladá fronta DNES - Vysočina) - Český stát umí být nemilosrdný. Pouhé dva roky po smrti učitelky Cecilie Hamrové jí nedopřeje klid ani na jihlavském hřbitově. Prodává za pět tisíc pomník z hrobu, kde je pochovaná se svými rodiči. Peníze půjdou do státního rozpočtu.

Dům na rohu náměstí Republiky půjde do dražby. Prodávat ho bude stát

02.06.2015
Praha (metro.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připravuje prodej administrativně-komerčního areálu budov na náměstí Republiky a rohu Hybernské ulice.