Středa, 27. května 2020

červen

Policejní výprodej po mafiánech

06.06.2016
Praha (Týden) - Je libo bourák se skutečným příběhem? Ministerstvo vnitra nabízí v dražbě luxusní auta po kmotrech, drogových dealerech či dalších zločincích. Jde přitom jen o malou ochutnávku. Gangsterské zboží se prý bude prodávat ve velkém.

Ve Středočeském kraji jsou tisíce pozemků a domů bez jasného vlastníka

03.06.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - Ve Středočeském kraji jsou desítky tisíc nemovitostí a pozemků bez jasného vlastníka. Nejvíce, přes jedenáct tisíc, jich je na Příbramsku. Na dořešení čekají také tři stovky církevních restitucí. Naopak neuzavřených šlechtických restitucí zbývá jen několik. Jednou z nich je i nárok rodu Czerninů.

Manželé chtějí obnovit pivovar v Rožmberku

03.06.2016
Rožmberk nad Vltavou (Mladá fronta DNES) - Bývalý buquoyský pivovar v Rožmberku nad Vltavou vstane z popela. Zdevastovanou památku v centru města získala v aukci rodina, která ve městě podniká v gastronomii a ubytovacích službách. Záměr nového majitele je vytvořit z budovy u řeky atraktivní místo pro turisty i místní obyvatele. „Moc se na to těšíme. Budeme tu vařit speciální piva a provázet turisty. Pod budovou jsou krásné kamenné sklepy,“ říká Martin Neudörfl, který získal nemovitost spolu s manželkou za 1, 94 milionu korun.

Prodej záložní nemocnice v Hředlích

03.06.2016
Hředle (Česká Televize) - Záložní nemocnice v Hředlích na Berounsku je na prodej. Místo, které mělo sloužit pro případ války nebo epidemie, stát nabízí za 40 milionů korun. Lidé se bojí, že by se z areálu na okraji obce mohla stát levná ubytovna nebo vyloučená lokalita.

Šlechtic s restitucí neuspěl, církve i jednotlivci šanci mají

01.06.2016
Praha (Mladá fronta DNES) - V kraji jsou desítky tisíc nemovitostí bez jasného vlastníka. Na dořešení čekají také tři stovky církevních restitucí. Šlechtické nároky jsou u soudu.