Středa, 8. dubna 2020

červen

Břeclav získala pozemek u kaple. Město se o něj staralo už předtím

30.06.2017
Břeclav (Břeclavský deník) – Pozemek okolo kaple svatého Cyrila a Metoděje u vlakového nádraží v Břeclavi získalo město od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Bezúplatně. Zástupci radnice již nyní místo spravují, protože je tam bodové osvětlení, které je v majetku města.

Úřady budou využívat objekty SŽDC, dohodl majetkový úřad

29.06.2017
Praha (ČTK) - Některé státní úřady se v jednotlivých regionech přestěhují z nestátních budov do objektů, které vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Vyplývá to z memoranda o spolupráci, které firma uzavřela s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Cílem je dosáhnout úspor ve výdajích státu, informoval dnes v tiskové zprávě ÚZSVM.

Tisíce nemovitostí hledají vlastníka. Bez něj do šesti let propadnou státu

29.06.2017
Praha (Seznam.cz) - Našli jsme pozemek zapsaný na ovčáka narozeného v roce 1825. Snažíme se teď dohledat dědice, říká šéfka mocného majetkového úřadu.

Stát se opět pokusí prodat zámek v Dívčím Hradě za 4,9 mil. Kč

28.06.2017
Dívčí Hrad, Bruntálsko (ČTK) - Stát se opět pokusí prodat zámek v Dívčím Hradě na Bruntálsku. Jde už o třetí pokus převést chátrající stavbu na soukromý subjekt. Cena za památku, přilehlý park i několik dalších budov je 4,9 milionu korun, o 200.000 nižší než před časem. Záměr na svých stránkách zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Úřad získal a zničil padělky obrazů

27.06.2017
Frýdek-Místek (Týdeník Frýdecko-Místecko) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku připadly padělky obrazů. Na základě příkazu okresního soudu získal úřad padělky obrazů Cyklista u ohrady od Kamila Lhotáka, Benátky od Jana Zrzavého, Sen noci svatojánské od Josefa Lieslera, ale také padělaný obraz od Toyen. Dále pak Zátiší s rybou, jehož originálním autorem je Emil Fila, Most na Krumlově od Ludvíka Kuby a zfalšované dílo Anděl, které původně vytvořil Jan Zrzavý.

Ministr Pilný: Kolegové z majetkového úřadu odvrátili pohromu a zachránili přes čtrnáct miliard

23.06.2017
Praha (parlamentnilisty.cz) - Právníci z resortu Ministerstva financí uhájili státu přes 14 miliard korun.

Urzędnicy to normalni ludzie

22.06.2017
Rozhovor s ředitelem územního pracoviště ÚZSVM Ostrava Karlem Siwkem, držitelem ocenění Osobnost veřejné správy 2017, v novinách Głos Ludu-Gazeta Polaków w Republice Czeskiej (Hlas lidu–Polské noviny v České republice).

Osobnosti veřejné správy roku vyhlášeny

21.06.2017
Moderní obec (newsletter) - Při příležitosti dvoudenní konference Moderní veřejná správa, která se ve dnech 1. a 2. 6. uskutečnila v univerzitním kampusu Bohunice Masarykovy univerzity v Brně, byly jejím pořadatelem - Ministerstvem vnitra ČR - vyhlášeny i Osobnosti veřejné správy roku 2017.

DRAŽBY: Kupte auto za pár tisíc! Nebo levně vybavte svůj dům

19.06.2017
Praha (tn.cz) - Sháníte levně osobní auto, dodávku nebo dokonce cisternu? To vše a mnoho dalších věcí od hodinek, přes nářadí a nože, až po zlaté cihličky se dá za babku vydražit na veřejných dražbách. Záleží jen na štěstí, rozvaze a šikovnosti a zajímavé kousky můžou být vaše.

Majitelem rybníku snadno a rychle

13.06.2017
Reportáž v pořadu TV Barrandov Naše zprávy

Prodej kostnice v Horkách u Benátek

13.06.2017
Reportáž pořadu Frekvence 1 Zprávy

Úřad vypsal zakázku na využití věznice

12.06.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal veřejnou zakázku na vypracování studie využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Část areálu věznice, která je známá hlavně krutými metodami vyšetřovatelů komunistické Státní bezpečnosti vůči politickým vězňům v 50. letech minulého století, získá podle dřívější dohody Muzeum totality. Studie by měla navrhnout využití objektu také dalšími státními institucemi.

Stát prodává rezavé čekárny i opuštěné luxusní vily

12.06.2017
Praha (Právo) - Rezavá čekárna, bahniska či pozemky podivných tvarů ztrácející se kdesi v křovinách, ale i pěkné byty či chalupy nebo parcely v atraktivních lokalitách.

Zdědili jsme vily i jedovatého pavouka, říká Ležatka, jenž za stát vyřizuje pozůstalosti lidí ...

05.06.2017
Praha (ihned.cz) - Stát získává po lidech bez dědiců velmi rozmanité pozůstalosti od vily až například po jedovatého pavouka. Stovky předmětů každoročně putují do muzeí. Zesnulým se vždy platí důstojný pohřeb a popřípadě náklady na léčení v nemocnici, které můžou jít i do milionů.

Stát převedl pozemky v Knínicích

05.06.2017
Miroslavské Knínice (Znojemský deník) – Čtyři pozemky, které se nacházejí v Miroslavských Knínicích, převedl v minulých dnech stát bezplatně na kraj.

Nová naděje pro vilu Milada

01.06.2017
Praha - Libeň (Mladá fronta DNES) - Léta opuštěná vila Milada v Libni mezi ulicemi Na Kindlovce a Pátkova je stále v dezolátním stavu. Majitel, kterým bylo dlouhá léta ministerstvo školství, se jí definitivně rozhodl zbavit loni na podzim a převést ji na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Jenže přesun se oproti předpokladům výrazně protáhl.