Pondělí, 17. února 2020

DRAŽBY: Kupte auto za pár tisíc! Nebo levně vybavte svůj dům

19.06.2017
Praha (tn.cz) - Sháníte levně osobní auto, dodávku nebo dokonce cisternu? To vše a mnoho dalších věcí od hodinek, přes nářadí a nože, až po zlaté cihličky se dá za babku vydražit na veřejných dražbách. Záleží jen na štěstí, rozvaze a šikovnosti a zajímavé kousky můžou být vaše.
Dražby představují ideální příležitost, jak si levně pořídit věci, na které bychom museli dlouhou dobu šetřit. Člověku stačí trochu štěstí, rozvahy a šikovnosti a může levně vybavit celý byt, pořídit si auto nebo přijít k zajímavým sběratelským kouskům.
 
Věci se do dražeb dostávají různými způsoby, nemusí se vždy nutně jednat o exekučně zabavené věci, jejichž prodejem chtějí exekutoři upokojit věřitele, mnohdy je ve dražbách majetek státu, obcí, krajů nebo různých úřadů.
 
Portál okdrazby.cz koncentruje nabídky movitého i nemovitého majetku, vybrat si může téměř každý, v nabídce jsou osobní auta začínající na 10 tisících, lze ale nalézt i dražší a luxusnější kusy, dodávky kolem 20 tisíc nebo tahač za 50 tisíc.
 
Pokud sníte o vlastním bydlení, na portálu okdrazby.cz je celá řada bytů i domů, draží se ale také pozemky, zahrady nebo třeba garáže napříč celou republikou.
 
Výhodou je elektronická dražba, díky čemuž stačí člověku jen hlídat si čas a nemusí kvůli tomu procestovat celou republiku. Je ale nutné se k dražbě přihlásit nejméně jednu hodinu před začátkem, aby mohl dražebník dražitele schválit a zároveň potvrdit přijetí dražební jistoty.
 
Je také vhodné nastudovat fungování systému před samotnou dražbou, aby nedošlo k nedorozumění při přihazování. Zejména by si lidé měli dávat pozor na výši příhozu. Také není úplně ideální přihazovat až v posledních sekundách před uplynutím dražby. Uživatelé totiž riskují, že přenos příhozu díky pomalejšímu přenosu dat bude proveden až po ukončení dražby.
 
Velmi zajímavé kousky lze také najít na portálu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.