Pátek, 21. února 2020

Úřad vypsal zakázku na využití věznice

12.06.2017
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal veřejnou zakázku na vypracování studie využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Část areálu věznice, která je známá hlavně krutými metodami vyšetřovatelů komunistické Státní bezpečnosti vůči politickým vězňům v 50. letech minulého století, získá podle dřívější dohody Muzeum totality. Studie by měla navrhnout využití objektu také dalšími státními institucemi.
Převod areálu někdejší věznice na ÚZSVM soud schválil ke konci loňského roku. Studie by měla zajistit podklady pro hospodárný a účelný postup státu při využití objektu.
„Záměrem je vybudování Muzea totality a posouzení možností využití zbývající části areálu bývalé věznice pro umístění státních institucí v Uherském Hradišti tak, aby navrhované prostory splnily prostorové požadavky každé konkrétní státní instituce a současně aby budova byla plně využita,“ uvedl mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.
Jediným kritériem pro výběr autora studie bude výše ceny, nabídky mohou zájemci podávat do 3. července. Vítěz soutěže bude mít od účinnosti podepsané smlouvy 75 dní na vypracování studie.
Muzeum totality obsadí v bývalé uherskohradišťské věznici odhadem čtvrtinu prostor. Expozice společně připraví Moravské zemské muzeum Brno a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.