Čtvrtek, 20. června 2019

červenec

Sada nářadí jde do aukce. V elektronickém systému

31.07.2018
Vyškov (Vyškovský deník) - Šroubováky, páčidla, kleště, ale také třeba kovový sekáč či sekera. To je část z celkem dvanáctidílné sady nářadí, která je od včerejška až do 20. srpna v elektronické aukci. Informuje o ní web města Vyškov.

O dražený byt byla mela, zájemci přihazovali

31.07.2018
Třeboň (Českobudějovický deník) - Fakt, že v současné době je nedostatek bytů, potvrzuje nedávný případ z lázeňského města. Pobočka Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci zvládla ve veřejné dražbě prodat byt za 1,4 milionu korun.

ÚZSVM předal bezúplatně Chomutovu pozemky pod komunikacemi

30.07.2018
Chomutov (parlamentnilisty.cz) - Předmětem smlouvy o bezúplatném převodu byly čtyři pozemky o celkové výměře 1 250 m2 ležící v katastrálním území Chomutov I.

ÚZSVM v Prachaticích zapůjčil obrazy na výstavu k jubileu akademického malíře Josefa Sahuly

30.07.2018
Prachatice (parlamentnilisty.cz) - Referát Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích zapůjčil Městskému muzeu a galerii ve Vodňanech dva obrazy akademického malíře Josefa Sahuly. Výstava byla otevřena 1. července 2018 ke stoletému jubileu umělcova narození, jež si milovníci výtvarného umění připomínají právě letos.

O elektronickou aukci v okrese Nový Jičín byl velký zájem

30.07.2018
Nový Jičín (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně prodal prostřednictví elektronického aukčního systému další drobné movité věci. Nečekaný zájem projevili lidé o zámkovou vložku značky Fab. Zajímavý osud pak měla nabízená sekera.

Administrativní budovu v Jaroměři čeká rozsáhlá rekonstrukce

27.07.2018
Jaroměř (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chystá v Jaroměři rekonstrukci administrativní budovy v ulici 5. května.

Komplex nemovitostí od Zámku Štiřín změnil majitele

26.07.2018
Praha (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve středních Čechách v dražbě prodal komplex nemovitostí v katastrálním území Štiřín v obci Kamenice.

Město Říčany získalo od ÚZSVM pozemky k vybudování cyklostezky

26.07.2018
Říčany (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve středních Čechách prodal městu Říčany šest pozemků o celkové výměře téměř 2 tisíce m2. Pozemky se nacházejí na okraji města Říčany a budou sloužit k vybudování cyklostezky.

Pytlácké rybářské pruty našly v aukci nového majitele

26.07.2018
Česká Lípa (Českolipský deník) – Díky nové formě prodeje nepotřebného majetku státu, elektronické aukci, našly nového majitele i dva rybářské pruty, zabavené rybářskou stráží pytlákovi, který se vydal na lov k Novozámeckému rybníku v Zahrádkách u České Lípy bez platného povolení.

Zemědělské pozemky vynesly státu skoro dva miliony

26.07.2018
Břežany nad Ohří (Týdeník Litoměřicko) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal za ideální polovinu pozemků v Břežanech nad Ohří do státního rozpočtu víc než 1,8 milionu korun.

Ottovy slovníky z elektronické aukce cestovaly k majiteli napříč republikou

24.07.2018
Písek (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Písku získal na základě usnesení Okresního soudu v Písku jako odúmrť mimo jiné i dva svazky malého Ottova slovníku naučného. Tento dvousvazkový Malý Ottův slovník naučný z roku 1905 byl zařazen do elektronické aukce ÚZSVM za nejnižší podání ve výši 2 000 Kč s minimálním příhozem 50 Kč. O slovníky projevilo zájem 9 uchazečů, kteří svými 41 příhozy navýšili původní cenu na 4 250 Kč.

Růžová vila má už majitele

24.07.2018
Prachatice (Prachatický deník) - Při opakované dražbě se podařilo bývalé jesle prodat za 6,4 milionu korun. Budova, kterou před čtyřmi lety opustili policisté, má nového majitele.

ÚZSVM pokračuje v péči o klášter v Havlíčkově Brodě

23.07.2018
Havlíčkův Brod (parlamentnilisty.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě dlouhodobě zajišťuje správu a údržbu rozsáhlého administrativního areálu Štáflova 2003, který je sídlem řady státních institucí. Budova kláštera byla vybudována v 17. století.

Teplice získaly pozemek pod cyklostezkou

23.07.2018
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích (ÚZSVM) převedl městu Teplice pozemek o rozloze 1 229 m2, na němž se nachází cyklostezka s trasou Teplice–Barbora v lokalitě Řetenického lesa.

Stát prodává tisíce nepotřebných nemovitostí, přebývá mu třeba potok nebo hráz rybníka

23.07.2018
Praha (Hospodářské noviny) - Pokud má někdo zájem koupit most nebo kanalizaci, brzy bude mít příležitost. Státní organizace a instituce převedou přes šest tisíc nemovitostí na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Jejich seznam vznikl na základě inventury majetku nařízené vládou. V naprosté většině se jedná o nepotřebný majetek, který bude úřad rozprodávat.

Stát zabavil stovky pivních tácků. V aukci jsou za vyvolávací cenu 20 korun

23.07.2018
Praha (regiony.impuls.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových otevřel elektronickou aukci, při které lze přihazovat cenu a získat tak sbírku tří stovek různých pivních podtácků. Úředníci je zabavili muži v Kostelci nad Orlicí.

ÚZSVM prodal bývalý kryt civilní ochrany České Třebové

20.07.2018
Česká Třebová (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal kryt jako nepotřebný majetek na základě nabídky Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Úřad prodal podíl na pozemcích v Břežanech za 1,8 milionu korun

19.07.2018
Břežany nad Ohří (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal za ideální polovinu pozemků v Břežanech nad Ohří do státního rozpočtu víc než 1,8 milionu korun.

Instituce převedou na majetkový úřad přes šest tisíc nemovitostí. Úřad rozhodne o jejich budoucnosti

19.07.2018
Praha (ČTK) - Státní instituce na majetkový úřad převedou 6690 nemovitostí. Úřad pro zastupování státu poté rozhodne, zda stavbu využije, pronajme, nebo prodá.

ÚZSVM řeší i občanskoprávní spory mezi občany

18.07.2018
Jindřichův Hradec (parlamentnilisty.cz) - Majitel nemovitosti v Břilici u Třeboně zažádal o odkoupení nemovitosti ve vlastnictví České republiky v příslušnosti hospodaření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vše se zpočátku jevilo jako jednoznačný případ, kdy pozemek tvoří prokazatelně jediný možný přístup k nemovitým věcem nabyvatele.