Sobota, 29. února 2020

červenec

ÚZSVM prodal pozemky v průmyslové zóně v Jindřichově Hradci za vícer než 8 milionů korun

31.07.2019
Jindřichův Hradec (kurzy.cz) Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemky o celkové výměře 20 500 m2 za více než 8 milionů korun. Pozemky leží v oblasti průmyslové zóny města Jindřichův Hradec.

Stát rozprodává někdejší opevnění proti Hitlerovi

29.07.2019
Praha (Prima) - Roman ŠEBRLE, moderátor Chtěli byste mít svůj vlastní bunkr jako Eva? Tak teď máte jedinečnou šanci. Dříve měly bránit stát, teď je stát rozprodává za desetitisíce korun.

Vylovil bez povolení 35 kg ryb, dostal u soudu podmínku

29.07.2019
Klatovy (Klatovský deník) – S podmínkou odešel od soudu pytlák, který minulý rok neoprávněně vylovil z Kovčínského rybníka 35 kg ryb. V rukou pracovníků klatovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových teď skončilo jeho náčiní, kterým byly dva pod domácku vyrobené podběráky, které převzali od Policie ČR.

Hasiči pokáceli nebezpečné lípy a olše

24.07.2019
​Soběslav (Táborský týden) – Táborské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) využilo na základě Memoranda o spolupráci uzavřeného mezi ÚZSVM a Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky už opakovaně pomoci hasičů při odstranění nebezpečných stromů.

O hodinky byl v elektronické aukci mimořádný zájem

24.07.2019
Ústecký kraj (Ústecký deník) – Lounské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo velmi výhodně kapesní hodinky. Pomohla elektronická aukce, díky níž jejich původní cena vzrostla o 3 470 %.

Vrak nechal úřad zlikvidovat, státní kasa získala tisíc korun

23.07.2019
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal na základě usnesení okresního soud v Lounech do vlastnictví osobní automobil, který byl zlikvidován

Zámek v Načeradci je zase levnější

23.07.2019
Benešov (Právo) - Zámek v Načeradci na Benešovsku je k mání už jen za 15 milionů korun. Stát, který je jeho vlastníkem, jej po několika neúspěšných pokusech opět nabízí k prodeji. Původně byl objekt na prodej za 22 milionů, při zatím posledním pokusu už stát slevil na 17,5 milionu, ale ani tak se zájemce nenašel. Proto požadovaná cena opět klesla.

Týraná fenka našla nový domov. Pomohl Psí domov v Řepnicích

23.07.2019
Řepnice (Litoměřický deník) – Litoměřickému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo najít nového páníčka pro tříletou fenku křížence tmavé barvy jménem Aida.

Okrádal zaměstnavatele, část peněz teď získal stát

22.07.2019
Nový Jičín – Dvanáct set eur a 20 035 korun získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM). „Finanční prostředky připadly státu na základě pravomocného rozsudku vydaného Okresním soudem v Novém Jičíně, jako trest propadnutí věci od pachatele, který léta okrádal svého zaměstnavatele,“ sdělila k věci Michaela Tesařová, referentka vztahů k veřejnosti z oddělení Komunikace z ÚZSVM.

Odbor školství, kultury a památkové péče se stěhoval

22.07.2019
Nymburk (Nymburský deník) – Kanceláře odboru školství, kultury a památkové péče nově najdou lidé v prvním patře budovy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Kraj dostal od státu pozemky gratis. Největší část na Litoměřicku

22.07.2019
Litoměřice (litomericky.denik.cz) - Více než 20 tisíc metrů čtverečních pozemků získal Ústecký kraj nově do svého majetku. Bezúplatně mu je převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Účetní hodnota pozemků nacházejících se v okresech Litoměřice, Děčín a Teplice je téměř 950 tisíc korun.

Jedle z množírny našla domov u úřednice Lindy. Péče o týraná zvířata stojí stát miliony

22.07.2019
Praha (blesk.cz) - Péče o týraná zvířata stojí státní kasu ročně miliony korun. Za celý rok 2018 to bylo 1,8 milionu, za letošní první pololetí pak 800 tisíc korun. Z vířata, která byla majitelům odebrána kvůli týrání, nevhodné péči, případně ta, která zůstala po zemřelých lidech bez dědiců, se dostávají k Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Týká se to i zbídačených psů a koček z množíren, řekl Blesk Zprávám mluvčí úřadu Radek Ležatka. Úředníci zlomeným zvířecím duším hledají nové domovy za pomoci spolků a sociálních sítí, občas si ale některé z nich zamilují natolik, že si je osvojí sami. To je případ štěněte z množírny, které adoptovala ředitelka hospodaření na pracovišti v Plzni Linda Hejlová.

Odsouzený přispěl do státní kasy milionem

19.07.2019
Ústecký kraj – Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo pro státní rozpočet jeden milion korun. A to na základě usnesení Vrchního soudu v Praze.

Kraj dostal pozemky gratis

19.07.2019
Ústecký kraj (Ústecký deník) – Více než 20 tisíc metrů čtverečních pozemků získal Ústecký kraj nově do svého majetku. Bezúplatně mu je převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Stát hledá majitele pro osm desítek psů a šest koček

19.07.2019
Praha (novinky.cz) - Stát není jen majitelem a správcem hmotných statků, ale stará se rovněž o zvířata, která na něj přešla po zesnulých lidech bez dědiců, případně byla zabavena majitelům kvůli týrání. Ačkoliv mezi zvířaty k adopci převažují psi a kočky, loni se podařilo státu udat i bezmála stovku koní, osm koz či tři kachny.

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové prohrálo spor se státem o pozemky

18.07.2019
Hradec Králové (ČT 1)

Srbice získaly pozemky kolem místní vodní nádrže

16.07.2019
Srbice (Teplický deník) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech prodalo formou přímého prodeje obci Srbice dva pozemky o celkové výměře 2 417 m2, které se nacházejí podél místní Modlanské vodní nádrže, za 53 000 korun.

Historické rádio se stane součástí muzejní sbírky

16.07.2019
Fulnek (Novojičínský deník) – Rádio značky Tesla Tenor obohatí sbírku Slezského zemského muzea. Přístroj získal z odúmrti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně.

ÚZSVM: Brno získalo bezúplatně pozemky v hodnotě 78 milionů

15.07.2019
Brno (kurzy.cz) - Brněnské pracoviště ÚZSVM od ledna do března bezúplatně převedlo statutárnímu městu Brnu 740 pozemků o celkové rozloze 165 811 m2 v účetní hodnotě přesahující 78 milionů korun.

ÚZSVM vyřešil pozemky po neexistujícím Státním statku Nová Bystřice

15.07.2019
Nová Bystřice (kurzy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci se ujal čtyř bezprizorních zemědělských pozemků v Dačicích, které byly řadu let v katastru nemovitostí zapsány na zaniklý státní podnik Státní statek Nová Bystřice. Parcely dohledané díky Mapě majetku státu byly předány Státnímu pozemkovému úřadu.