Úterý, 18. února 2020

červenec

Stát bude znovu dražit zámeček v Brandýse

12.07.2019
BRANDÝS NAD ORLICÍ (Mladá fronta DNES) - Stát se znovu pokusí prodat zámeček v Brandýse nad Orlicí. Druhou dražbu naplánoval na 16. července.

Většina z 56 týraných koček už našla nového majitele

11.07.2019
Žim (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal 56 týraných koček, a to na základě rozhodnutí městského úřadu Neratovice.

Stát prodal dva pozemky u Píšťanského jezera

09.07.2019
Píšťany (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení s aukcí v Píšťanech dva pozemky o celkové výměře 4 164 m2 za 501 000 korun.

Stát získal část práv k dílům a textům žďárského muzikanta Čížka

08.07.2019
Žďár nad Sázavou (zdarsky.denik.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nabyl z dědictví jako takzvanou odúmrť mimo jiné i čtvrtinu autorských majetkových práv k hudebním dílům a zhudebněným textům autora Ladislava Čížka.

O bývalý pozemek Jitky se strhl boj

04.07.2019
Jindřichův Hradec (Jindřichohradecký deník) – Nebývalý zájem zaznamenalo jindřichohradecké pracoviště ÚZSVM při aukci, ve které byl nabízený pozemek o rozloze 1444 metrů čtverečních.

Společnost ČEZ odkoupila 12 pozemků pod trafostanicemi

04.07.2019
Litoměřicko (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo formou přímého prodeje celkem 12 pozemků ležících v katastrálních územích Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí a Pokratice.

O zabavené vyšívací stroje svedli zájemci bitvu

03.07.2019
Žďár nad Sázavou (Žďárský deník) – Tři padělatelům zabavené vyšívací stroje, o které jejich noví majitelé svedli „bitvu“, prodal nedávno Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou v elektronických aukcích.

ZŠ Žerotínova má revitalizovanou zahradu, novou dominantou je jurta

03.07.2019
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (klubnovinaruzlin.cz) - Stavbou, kterou by ve Valašském Meziříčí hledal opravdu jen málokdo, je nová učebna environmentální výchovy u Základní školy Žerotínova. „Exteriérem kopíruje mongolskou jurtu a kromě kruhové stavby dostala zahrada i několik dalších nových prvků,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

Majitelé bytů v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně

02.07.2019
Rousínov (ČRo Brno) Karolína ANTLOVÁ, moderátorka Majitelé bytů v ulici V Sídliště v Rousínově na Vyškovsku získají pozemky pod svými bytovými domy bezplatně. Vedení města se nebude odvolávat proti rozhodnutí krajského soudu, který určil, že pozemky patří státu. Další postup dnes avizoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Kuriozity v prodeji státního majetku

02.07.2019
Praha - (Prima) Matěj MISAŘ, moderátor 3 a půl tisíce aukcí a více než 30 000 000 Kč. Taková je dosavadní bilance on-line dražeb majetku, který zabavil stát. A jak zjistila reportérka Adéla Jelínková, přes službu, která funguje už rok, se dá nakoupit téměř všechno. Od měděného drátu přes čtyřlístky až po nemovitosti.

Vchynice získaly pozemky pro výstavbu sběrného místa

02.07.2019
Vchynice (Litoměřický deník) – Obec získala od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích čtyři pozemky, které leží na okraji obce, v přímém sousedství dálnice D8.

Úřad pro zastupování státu prodal pozemky u Chmelaře

02.07.2019
Úštěk (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo 11 pozemků o celkové rozloze 427 m2 u jezera Chmelař v Úštěku.

Pod dvěma tunami odpadu se nacházel historický motocykl

01.07.2019
Pelhřimov (Havlíčkobrodský deník) – Cenný historický motocykl značky Jawa se nacházel ve zděné řadové garáži v Pelhřimově, kterou jako odúmrť přebírali v minulých týdnech do své správy pracovníci pelhřimovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podobných případů, kdy majetek po zemřelém připadne státu, ale řeší úřad více.

V elektronické aukci státního majetku si můžete koupit rybářský prut, ale také třeba byt

01.07.2019
Praha (mesec.cz) - Od 1. června 2019 platí novela vyhlášky, která ukládá všem státním institucím povinnost zveřejňovat nabídky na prodej svého nepotřebného majetku na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Sada nářadí jde do aukce. V elektronickém systému

31.07.2018
Vyškov (Vyškovský deník) - Šroubováky, páčidla, kleště, ale také třeba kovový sekáč či sekera. To je část z celkem dvanáctidílné sady nářadí, která je od včerejška až do 20. srpna v elektronické aukci. Informuje o ní web města Vyškov.

O dražený byt byla mela, zájemci přihazovali

31.07.2018
Třeboň (Českobudějovický deník) - Fakt, že v současné době je nedostatek bytů, potvrzuje nedávný případ z lázeňského města. Pobočka Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci zvládla ve veřejné dražbě prodat byt za 1,4 milionu korun.

ÚZSVM předal bezúplatně Chomutovu pozemky pod komunikacemi

30.07.2018
Chomutov (parlamentnilisty.cz) - Předmětem smlouvy o bezúplatném převodu byly čtyři pozemky o celkové výměře 1 250 m2 ležící v katastrálním území Chomutov I.

ÚZSVM v Prachaticích zapůjčil obrazy na výstavu k jubileu akademického malíře Josefa Sahuly

30.07.2018
Prachatice (parlamentnilisty.cz) - Referát Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích zapůjčil Městskému muzeu a galerii ve Vodňanech dva obrazy akademického malíře Josefa Sahuly. Výstava byla otevřena 1. července 2018 ke stoletému jubileu umělcova narození, jež si milovníci výtvarného umění připomínají právě letos.

O elektronickou aukci v okrese Nový Jičín byl velký zájem

30.07.2018
Nový Jičín (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně prodal prostřednictví elektronického aukčního systému další drobné movité věci. Nečekaný zájem projevili lidé o zámkovou vložku značky Fab. Zajímavý osud pak měla nabízená sekera.

Administrativní budovu v Jaroměři čeká rozsáhlá rekonstrukce

27.07.2018
Jaroměř (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chystá v Jaroměři rekonstrukci administrativní budovy v ulici 5. května.