Úterý, 18. února 2020

Okrádal zaměstnavatele, část peněz teď získal stát

Nový Jičín – Dvanáct set eur a 20 035 korun získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM). „Finanční prostředky připadly státu na základě pravomocného rozsudku vydaného Okresním soudem v Novém Jičíně, jako trest propadnutí věci od pachatele, který léta okrádal svého zaměstnavatele,“ sdělila k věci Michaela Tesařová, referentka vztahů k veřejnosti z oddělení Komunikace z ÚZSVM.

Podle informací poskytnutých úřadem zmíněný zaměstnanec výrobního závodu na automobilové součástky byla v pracovní pozici specialisty expedice. Využil svého oprávnění k volnému pohybu po výrobních provozech, jakož i osobních znalostí závodu, a v průběhu let 2013 až 2017 postupně odcizil přibližně 2 800 kusů elektronických autoklíčů pro různé druhy vozidel a přibližně 435 řídících jednotek, které následně prodával.

Muž tímto způsobil společnosti, ve které byl zaměstnán, škodu přesahující 518 tisíc korun, kterou je nyní povinen nahradit. Okresní soud v Novém Jičíně mu zároveň uložil dvouletý trest odnětí svobody, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 2,5 roku, a také peněžitý trest v celkové výši 100 tisíc korun.