Úterý, 18. února 2020

Vylovil bez povolení 35 kg ryb, dostal u soudu podmínku

Klatovy (Klatovský deník) – S podmínkou odešel od soudu pytlák, který minulý rok neoprávněně vylovil z Kovčínského rybníka 35 kg ryb. V rukou pracovníků klatovského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových teď skončilo jeho náčiní, kterým byly dva pod domácku vyrobené podběráky, které převzali od Policie ČR.

„Šlo o dva kusy podběráků s obručí, jeden délky 178 cm a druhý délky 175 cm. Dvaačtyřicetiletý muž z Blatenska s nimi koncem října loňského roku ulovil v Kovčínském rybníce na Horažďovicku neoprávněně 22 ryb. Jelikož neměl platnou licenci a výlov neměl patřičně povolený, dopustil se trestného činu pytláctví. Učinil tak při tzv. strojení rybníka, které předcházelo vlastnímu výlovu. Ryby, soustředěné pouze do loviště, byly pro pachatele lehkou kořistí,“ uvedl za ÚZSVM Andrej Bančanský.

Ulovil tři štiky, dva kapry, šest candátů a jedenáct okounů, vše o celkové hmotnosti 35 kg. Vlastníkovi rybníka způsobil škodu ve výši 7185 Kč. „Soud jednání posoudil jako přečin pytláctví a odsoudil pachatele k trestu odnětí svobody v trvání dvou měsíců s odkladem na zkušební dobu jednoho roku. Podběráky byly vzhledem ke své nulové hodnotě zlikvidovány,“ dodal Bančanský.