Pátek, 10. dubna 2020

červenec

Unikátní vila se otvírá. Na týden

31.07.2009
Unikátní příležitost prohlédnout si vilu Stiassny v Brně-Pisárkách mají lidé příští týden. Vládní vila, stejně honosná, ale méně známá než proslulá vila Tugendhat, zůstávala až dosud pro Brňany zavřená. Včera přešla do rukou Národního památkového ústavu a ten ji zpřístupní všem zájemcům. Ale ne na dlouho.

elezná Ruda získala od státu areál hraničního přechodu

31.07.2009
Novým majitelem areálu hraničního přechodu elezná Ruda se stalo město. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl areál na město elezná Ruda. Celková hodnota nemovitého a movitého majetku je více než 36 milionů korun, uvedla vedoucí odboru komunikace ÚZSVM Jana Rennerová.

Dostanou zbrojnici za 100 milionů

30.07.2009
Na okraji Tachova vyroste do dvou let nová základna hasičského sboru.

Stát stopl prodej. Loucký klášter levněji nedá

29.07.2009
Na neurčito odložil stát prodej znojemského Louckého kláštera. Úředníci hodlají čekat na oživení realitního trhu, z pětapadesáti milionů kupní ceny už nesleví. Zahraniční investor, který o koupi areálu delší dobu uvažuje, studuje možnosti. Cena je prý přijatelná.

Areály celnic už patří obcím

29.07.2009
Radnice hodlají v budovách na hranicích zřídit penziony, infocentra či ubytovny pro turisty.

Nájezdy celníků přinášejí ovoce

28.07.2009
Přes 22 000 padělaných CD a DVD nosičů, oblečení, obuvi, batohů, opasků a tašek zničilo včera domažlické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Padělané věci skončily v drtičce odpadu

28.07.2009
Celkem 22 tisíc kusů CD, DVD nosičů, oblečení, obuvi, batohů, opasků a tašek, které byly označeny padělanou ochrannou známkou, převzalo od policie na základě usnesení a trestního příkazu Okresního soudu v Domažlicích místní odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

ÚZSVM předal zdarma obcím v Plzeňském kraji všech sedm přechodů

28.07.2009
Stát už převedl zdarma obcím v Plzeňském kraji všech sedm hraničních přechodů. Folmavu u Domažlic si oficiálně převezme v pátek obec Česká Kubice. ČTK to řekl zástupce ředitele úřadu Ladislav Nový. První přechod, Svatou Kateřinu na Klatovsku, předal plzeňský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v polovině loňského října. Starostové obcí vesměs kvitují rychlost, s jakou ÚZSVM převody vyřizoval.

Hraniční přechod je na prodej

27.07.2009
Kdo získá objekt a pozemky hraničního přechodu mezi Vyšším Brodem a Weigetschlagem? To je zatím otázka, ale odpověď na ni by neměla dlouho čekat.

Parkoviště u Státního oblastního archivu bylo předáno Kutné Hoře

27.07.2009
Do majetku města bylo Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedeno parkoviště u budovy Státního oblastního archivu v Benešově ulici v Kutné Hoře.

Stát daroval sbírku za 300 milionů

27.07.2009
Památkáři v Kroměříži získali do vlastnictví vzácné předměty ze zámku Lešná. Převod trval několik let.

Bývalý hraniční přechod ve Studánkách je na prodej

24.07.2009
O novém majiteli rozhodne výše nabídnuté ceny, nikoliv kvalita nebo prospěšnost služeb.

Pro rozvoj turistiky a sportu

23.07.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí, převádí městu Brandýs nad Orlicí pozemky pod místními komunikacemi.

Sbírky zámku Lešná už spravuje památkový ústav

22.07.2009
Národní památkový ústav v Kroměříži získal do správy jedinečný mobiliář zámku Lešná, který se nachází v areálu zlínské zoologické zahrady.

Celníci mají mít na Hatích muzeum

21.07.2009
Odloučené znojemské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně nemovitosti na hraničním přechodu Hatě Technickému muzeu v Brně.

Cena kláštera klesla na třetinu, kupci se nehlásí

17.07.2009
Přestože jeho prodejní cena klesla téměř na třetinu, historický Loucký klášter ve Znojmě stále nikdo nechce. I nynější cena 54,9 milionu korun se na chátrající rozsáhlý komplex zdá případným kupcům příliš vysoká.

Budovu městu

14.07.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předal Městu Znojmu bezúplatně administrativní budovu, která se nachází na náměstí Armády.

Lidé uvidí, jak se pašovalo

14.07.2009
Bývalou celnici na Hatích převedl stát na technické muzeum. V místě vznikne muzeum celnictví.

Muzeum dostalo celnici v Hatích

14.07.2009
Budovu bývalé celnice na někdejším hraničním přechodu Hatě převedl stát na brněnské technické muzeum. Mělo by zde vzniknout Muzeum celnictví. Nebude ale dříve, než za dva roky.

Poslední budova polikliniky byla prodána ve veřejné soutěži

09.07.2009
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, odboru Odloučené pracoviště Teplice, dokončili prodej poslední budovy privatizovaného majetku Nemocnice s poliklinikou v Teplicích, a to v souladu s aktualizovaným privatizačním projektem.