Čtvrtek, 2. dubna 2020

červenec

Státní úřad prodal dům z odúmrti

31.07.2008
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo za 350 tisíc korun rodinný dům s pozemkem v Podivíně z odúmrti.

Padělky zaplnily korbu

30.07.2008
Korbu nákladního auta zaplnily padělky CD a DVD. Více než 57 tisíc jich převzali od západočeských celníků pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad pro zastupování státu dal do šrotu těžkou techniku

30.07.2008
Likvidaci strojů, které se v minulosti využívaly k těžbě rašeliny na katastru Perninku, zajistili pracovníci karlovarského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zájem o přechody

30.07.2008
O převzetí státního nemovitého majetku na hraničních přechodech Vratěnín, Hnanice, Hevlín, Mikulov, Valtice, Poštorná, Lanžhot stará cesta, Břeclav-D2 a Velká nad Veličkou projevil zájem Jihomoravský kraj. Nabídl mu jej Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Kraj převezme hraniční přechody

26.07.2008
Jihomoravský kraj chce nevyužité hraniční přechody. Projevil proto zájem o nabídku od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na nemovitý majetek na devíti hraničních přechodech. Hned pět z nich se nachází na Břeclavsku, a to Mikulov, Valtice, Poštorná, Lanžhot stará cesta a Břeclav dálnice.

Kraj převezme někdejší celnice

26.07.2008
Jihomoravský kraj by měl od státu převzít objekty bývalých hraničních přechodů. Ještě před podzimními volbami, pravděpodobně na zasedání 18. září, by mělo zastupitelstvo schválit příslušné smlouvy.

Pirátské nahrávky zlikvidují

25.07.2008
Korbu nákladního auta téměř zaplnilo 57 tisíc zabavených pirátských CD a DVD nosičů, které od celníků včera převzala karlovarská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Padělky jsme předali k likvidaci Mezinárodní federaci hudebního průmyslu České republiky, oznámila mluvčí úřadu Jana Rennerová.

Padělaná CD a DVD skončí v drtičce

25.07.2008
Více než 57 tisíc padělků CD a DVD převzali od západočeských celníků pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Podle Jany Rennerové, vedoucí samostatného oddělení komunikace úřadu, jde o věci zabrané v rámci trestního řízení.

elezná Ruda se dohodla s ÚZSVM na převodu bývalé celnice

24.07.2008
elezná Ruda se dohodla s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových na bezúplatném převodu všech objektů bývalé celnice. Zastupitelstvo dvoutisícového města už schválilo návrh smlouvy o převodu majetku, do konce roku město budovy i pozemky získá, řekl starosta Michal Šnebergr.

Rodinný dům v Čelkovicích nenašel dědice, umělecká díla připadla státu

22.07.2008
Plastiky a obrazy z dílny umělce Jana Přerovského v celkové hodnotě 300 tisíc korun připadly státu. Rodinný dům se stavební parcelou a zahradou v celkové hodnotě 2,5 milionu korun, který se nachází v zátopovém území řeky Lužnice, nenašel svého právoplatného dědice a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jej tak získal jako odúmrť.

Policie vyhlásila po zlodějích soch ze hřbitova celostátní pátrání

18.07.2008
Většina ukradených soch z hrobů na opavském hřbitově, které jsou zatím v majetku státu. Spravuje je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jak vidí věc ředitel jeho ostravského pracoviště Karol Řšiwek?

Národní památkový ústav získal soubor starožitností a obrazů

17.07.2008
Soubor 52 starožitností a 11 obrazů předalo Odloučené pracoviště Jablonec Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Národnímu památkovému ústavu. Tomu soubor připadl jako takzvaná odúmrť.

Firma odborně ošetřila stoleté lípy u zámku

14.07.2008
Stoletým lípám, které tvoří vzácnou alej u obce Skryje poblíž Golčova Jeníkova, se ulevilo.

Historické auto zamířilo do Brna

11.07.2008
Historický automobil Tatra 57A a zbytky motocyklů Jawa zamířily z Havlíčkova Brodu do Brna. Převedl je tam Úřad pro zastupování státu ve věci majetku, odloučené pracoviště v Brodě.

Bývalé celnice poslouží fotbalistům, anebo i jako byty

09.07.2008
Celní budovy ve Zlínském kraji přejdou v budoucnu do vlastnictví krajského úřadu, případně příslušných příhraničních obcí.

Památkáři získali cenné dědictví

09.07.2008
Národní památkový ústav získal rozsáhlou sbírku uměleckých předmětů v hodnotě přes 1,8 milionu korun z ojedinělého dědictví, které připadlo státu. Památkářům je předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který získal majetek rozhodnutím soudu jako takzvanou odúmrť.

Sbírky Národního památkového ústavu se opět rozrostly

09.07.2008
Národní památkový ústav je bohatší o rozsáhlou sbírku uměleckých předmětů, jejíž hodnota převyšuje 1,8 milionu korun. Jde především o akvarely, olejomalby, drobné grafiky, litografie a starožitné doplňky.

Stát získal umělecké předměty za asi 2 milióny

09.07.2008
Národní památkový ústav (NPÚ) získal sbírku uměleckých předmětů v hodnotě přes 1,8 miliónu korun, a to z tzv. odúmrti. Zákon totiž říká, že pokud dědictví nenabude žádný zákonný dědic, pak připadne státu.

Státu spadla do klína sbírka za miliony

09.07.2008
Stát získal cenné dědictví: Obrazy za 770 tisíc korun, historické zbraně za více než 850 tisíc a kolekci vzácných knih, drahých kovů a minerálů. Dohromady umělecká sbírka za téměř dva miliony korun.

Národnímu památkovému ústavu předal Úřad i zámecké nemovitosti

02.07.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v loňském roce bezúplatně převedl na Národní památkový ústav mimo jiné i kulturní památky nacházející se na Litoměřicku. Jednalo se o kuželník spolu s pozemkem v areálu zámku Ploskovice.