Pátek, 28. února 2020

červenec

Tři vzácné kulturní památky změnily majitele

25.07.2007
Tři vzácné nemovité kulturní památky z Plzeňska změnily majitele. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezplatně převedl na Plzeňský kraj část historického sklepení, takzvané ledárny, v Oselcích na Plzeňsku, které patří do areálu tamního zámku. Obec Plánice na Klatovsku získala rodný dům vynálezce Františka Křižíka a obec Trhanov na Domažlicku tamní zámek. ČTK o tom informovala Izabela Noveská z ÚZSVM.

Budova charity v majetku města

24.07.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně předal městu Znojmu budovu, ve které sídlí Oblastní charita a sdružení Podané ruce, které využívá prostory na pomoc lidem s drogovou závislostí. Budova, jejíž účetní hodnota je více než milion korun, je kulturní památkou a stojí na Horní České.

Stát převedl památky

24.07.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl šest památkových objektů v Ústeckém kraji památkářům a obcím. Hodnota památek přesahuje 81 milionů korun.

O katedrále se rozhodne v září

17.07.2007
Obvodní soud pro Prahu 1 se koncem září vrátí ke sporu státu a církve o vlastnictví svatovítské katedrály. ؘekla to včera soudkyně Libuše Fritzová.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pět let hájí v Plzni zájmy státu

13.07.2007
ÚZSVM byl zřízen za účelem zastupování státu před soudy, rozhodčími orgány a správními úřady a dále, aby hospodařil s majetkem státu.

Pracoviště slaví páté výročí vzniku

12.07.2007
Už pět let působí v Brně územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Za tu dobu převedl z vlastnictví státu spoustu majetku, například čtyřiasedmdesát pozemků pod silnicemi v brněnském Komíně. ؘeší také převod vládní vily Stiassny. Dvanáct odloučených pracovišť loni hospodařilo s majetkem za téměř šest miliard korun.

Úřad pro zastupování státu už řešil tisíce sporů, většinou úspěšně

07.07.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) řešil za dobu své existence tisíce soudních sporů a většinou byl úspěšný.

Majetek státu ve zvláštním režimu operativní evidence 2/

04.07.2007
NAKLÁDÁNI S MAJETKEM V OPERATIVNÍ EVIDENCI Realizaci majetku v operativní evidenci uskutečňuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v souladu se zákonem č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích (dále jen ZMS) a vyhláškou Ministerstva financí ČR č. 62/2001 Sb., o hospodaření organizačních složek státu a státních organizací s majetkem státu.

Hejtmani diskutovali na Lipně o penězích

03.07.2007
Jedenáct hejtmanů se sešlo na konci června při 19. zasedání rady Asociace krajů ČR (AKČR) v areálu Loděnice Lipno.