Pondělí, 14. října 2019

Beroun získal od státu domek, kde vznikne muzeum keramiky

25.07.2012
Beroun (Berounský deník) - Majetek Berouna se právě rozrostl o novou nemovitost. Jedná se o domek v Zámečnické ulici, ve kterém město plánuje vybudovat muzeum keramiky.
Dům po smrti jeho majitelky připadl státu. Město Beroun se s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových dohodlo o bezplatném převodu. Nyní nám úřad potvrdil, že k tomuto převodu nyní došlo. „Dvoupodlažní rodinný dům byl postavený v polovině 19. století. Součástí převodu je i zahrada obklopená kamennou zdí, od domu oddělená historickou uličkou. Celková výměra pozemků činí bezmála 600 metrů čtverečních. Cena nemovitosti byla odhadnuta na více než 9 milionů korun,“uvedl Robert Hurt z ÚZSVM.
 
„Rekonstrukce domu v Zámečnické ulici, v němž by mělo vzniknout zmíněné muzeum keramiky a hrnčířství, je jednou z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších akcí v novém Programu regenerace městské památkové zóny,“ uvedla starostka Šárka Endrlová. Město Beroun chce na rekonstrukci žádat dotaci z Norských fondů. Dotační tituly by měly být vypsány letos na podzim. „Rádi bychom muzeum se stálou expozicí spojili i s malou kavárničkou. Paralelně by probíhala rekonstrukce přilehlé zahrady, která by mohla sloužit jako výstavní sál pod širým nebem a jako klidová odpočinková zóna,“ uvedla již dříve Šárka Endrlová.
           
Celý projekt muzea by se měl navíc propojit i s loni otevřeným náměstím Joachima Barranda. „Spojení muzea s náměstím se přímo nabízí. Náměstí by mělo sloužit pro pořádání různých akcí a výstav a rozšířit tak přirozené centrum města,“ dodala Endrlová.
 
Rekonstrukce domu je rozhodně jednou z nejdůležitějších akcí v novém Programu regenerace městské památkové zóny.
 
Region| Střední Čechy