Sobota, 28. března 2020

červenec

Motel Panorama ze 70. let prodán ve výběrovém řízení

30.07.2013
Frýdek-Místek - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Frýdek-Místek (Územní pracoviště Ostrava), prodal po několika kolech výběrového řízení za více než 5 milionů korun v minulosti velmi oblíbený restaurační a ubytovací komplex – motel Panorama. Areál byl zbudovaný pro zájemce o sportovní, kulturní a turistické akce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

ÚZSVM převedl deset pozemků pod komunikacemi městu Jirkov

29.07.2013
Chomutov - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Chomutov (Územní pracoviště Ústí nad Labem), bezúplatně převedl městu Jirkov pozemky o rozloze větší než 1 hektar.

ÚZSVM převedl městu Litoměřice pozemky za půl milionu korun

25.07.2013
Litoměřice - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Litoměřice (Územní pracoviště Ústí nad Labem), bezúplatně převedl do vlastnictví města Litoměřice další nemovitosti, tentokrát v celkové účetní hodnotě téměř půl milionu korun.

ÚZSVM převedl pozemky pro sportovní a tělovýchovné účely

24.07.2013
Kutná Hora - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Kutná Hora (Územní pracoviště Střední Čechy), převedl bezúplatně do vlastnictví obce Vrdy 8 pozemků, a to ve veřejném zájmu. Pozemky jsou využívány pro účely sportovní, kulturní a tělovýchovné.

Česká republika definitivně zvítězila ve Švýcarsku ve sporu s Diag Human

23.07.2013
Praha – Švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy Diag Human SE ve sporu s Českou republikou o údajně pokažený obchod s krevní plazmou. Důvodem byla skutečnost, že Diag Human nezaplatila soudní poplatek za odvolání proti rozhodnutí Vrchního soudu kantonu Curych podané ke švýcarskému Federálnímu soudu. Po Rakousku a Francii tak Česká republika definitivně zvítězila i ve Švýcarsku.

Z likvidace částí kradených aut vzniklo 1,5 tuny odpadu

17.07.2013
Kolín - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Kolín (Územní pracoviště Střední Čechy), zajistil odbornou likvidaci 14 motorů, 12 hliníkových a litinových bloků, 45 řídících jednotek, plechů a štítků od různých typů vozidel. Celkem bylo zlikvidováno bezmála 1,5 tuny odpadu.

Pražský Dům Šance zůstává díky ÚZSVM v provozu i nadále

16.07.2013
Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodloužil terapeutickému a volnočasovému zařízení Dům Šance o další rok bezúplatné užívání prostor v Moskevské ulici v Praze 10 - Vršovicích. Díky dodatku smlouvy mohou i v příštím roce sexuálně zneužívané "děti ulice" navštěvovat resocializační centrum sdružení Projekt Šance. To v roce 1995 založil a nadále vede známý výtvarník László Sümegh.

ÚZSVM podpořil vznik zařízení na likvidaci biologického odpadu ve Volyni

08.07.2013
Strakonice – ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Strakonice (Územní pracoviště České Budějovice), prodalo městu Volyň pozemek, na němž má vzniknout kompostárna na zpracování a ukládání odpadu biologického původu. Prodejní cena parcely činila 230 tisíc korun.

ÚZSVM převedl Lesům ČR pozemky v CHKO České středohoří

01.07.2013
Litoměřice – Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Litoměřice (Územní pracoviště Ústí nad Labem), převedli státnímu podniku Lesy České republiky nemovitosti za více než půl milionu korun.