Úterý, 7. dubna 2020

červenec

Frýdlantský hotel Panorama změnil ve výběrovém řízení majitele

31.07.2013
Frýdek-Místek (buildingnews.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal po několika kolech výběrového řízení za více než pět milionů korun v minulosti velmi oblíbený restaurační a ubytovací komplex – motel Panorama. Areál byl zbudovaný pro zájemce o sportovní, kulturní a turistické akce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Město Jirkov získalo bezplatně pozemky od státu

31.07.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl městu Jirkov pozemky o rozloze větší než jeden hektar. Předmětem převodu nemovitostí byla celkem desítka pozemků.

Auta, počítač i mobil zabavili policisté pachatelům v kraji

29.07.2013
Zlínský kraj (Zlínský deník) – Myslíte si, že za závažný dopravní přestupek vás nečeká žádná pohroma? Že to vyřeší jen pokuta a bude to stát jen nějaký ten bodík? Realita je ale jiná a dost přísná. Může se vám totiž stát, že přijdete o své vozidlo, do kterého už poté nikdy neusednete. To totiž propadne státu a stane se například majetkem policie.

Nebezpečné palivo je pryč. Hotel hledá kupce

29.07.2013
Brno (Brněnský deník) – Chatařům u Brněnské přehrady spadl kámen ze srdce. Z nádrží pod takzvaným hotelem Přehrada v katastru Kníniček zmizely stovky litrů paliva, které tam ležely desítky let. Až do loňského léta byly podzemní nádrže volně přístupné. Na případ tehdy upozornil Brněnský deník Rovnost. Topný olej z nádrží v červnu odstranil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tomu areál patří. „Specializovaná firma zlikvidovala tunu pevných odpadů a dvanáct tun směsí ropných látek, zaolejované vody a kalů,“ upřesnila ředitelka brněnské pobočky úřadu Lenka Taie Kolaříková.

Stát převedl městu Litoměřice pozemky za půl milionu korun

29.07.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl do vlastnictví města Litoměřice další nemovitosti, tentokrát v celkové účetní hodnotě téměř půl milionu korun.

Vrdy získaly sportoviště i místo pro kulturní akce

29.07.2013
Kutnohorsko (5plus2.cz) – Vrdy získaly tento čtvrtek 27. července několik pozemků, které pomohou obohatit kulturní a sportovní dění v obci. Jedná se především o prostory okolo sportovišť či do hřišť zasahujících.

Litoměřice získaly pozemky za půl milionu

26.07.2013
Litoměřice (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odloučené pracoviště Litoměřice, bezúplatně převedl do vlastnictví města Litoměřice další nemovitosti v hodnotě téměř půl milionu korun.

Vrdy získaly od státu parcely pod hřištěm

25.07.2013
Vrdy (Kutnohorský deník) - Osm pozemků v areálu fotbalového hřiště převedl v těchto dnech stát bezúplatně do vlastnictví obce Vrdy. Podle zprávy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) tak učinil ve veřejném zájmu.

Česko uspělo ve švýcarské části sporu s firmou Diag Human

24.07.2013
Praha (Právo) - V mnohamiliardovém sporu s firmou Diag Human Česko zvítězilo po Rakousku a Francii i ve Švýcarsku. V tiskovém prohlášení to uvedl v úterý Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle úřadu švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy. Diag Human si nárokuje více než deset miliard korun za údajně překažený obchod s krevní plazmou. „Důvodem odmítnutí odvolání byla skutečnost, že Diag Human nezaplatila soudní poplatek za odvolání proti rozhodnutí Vrchního soudu kantonu Curych podané ke švýcarskému Federálnímu soudu,“ řekl mluvčí ÚZSVM Robert Hurt. Dodal, že vítězství Česka nad Diagem Human ve Švýcarsku je již definitivní.

Po všech soudech Evropy. Česko ve Švýcarsku vyhrálo nad Diag Human

24.07.2013
Praha/Ženeva (ct24.cz) – Česká republika obstála před švýcarskou justicí v mnohamiliardovém sporu s firmou Diag Human. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy, která si nárokuje více než deset miliard korun za údajně překažený obchod s krevní plazmou. Diag Human v této věci zažalovala Českou republiku v několika zemích Evropy, Švýcaři dnes zopakovali verdikt, který již dříve vynesla justice v Rakousku a ve Francii.

Po Francii a Rakousku prohrála Diag Human spor i ve Švýcarsku

24.07.2013
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy Diag Human, která se soudí s Českou republikou o údajně pokažený obchod s krevní plazmou. Firma nezaplatila soudní poplatek za odvolání. Podle českých úřadů tak ČR definitivně zvítězila ve při už ve třetí zemi - předcházely Rakousko a Francie.

Česko zvítězilo ve švýcarské části sporu s firmou Diag Human

24.07.2013
Praha (ČTK) - V mnohamiliardovém sporu s firmou Diag Human Česko zvítězilo po Rakousku a Francii i ve Švýcarsku. V tiskovém prohlášení zaslaném ČTK to dnes uvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle něj švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy. Diag Human si nárokuje více než deset miliard korun za údajně překažený obchod s krevní plazmou.

Stavbu zbrojnice berou jako brigádu

19.07.2013
Moravské Málkovice (Vyškovský deník) – Jednou z rozsáhlých akcí letošního roku v Moravských Málkovicích je stavba nové hasičské zbrojnice, která vzniká ze společenského sálu.

Z kradených aut je jeden a půl tuny odpadu

19.07.2013
Kolín (5plus2.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových likvidoval součásti kradených vozidel. Z motorů, hliníkových a litinových bloků nebo řídících jednotek zbylo 1,5 tuny odpadu. Předměty pocházely z rozsáhlé trestné činnosti několika obžalovaných.

Církve začaly přebírat majetek. Oprávněným majitelům se vrátily první tři pozemky

15.07.2013
Střední Čechy (ČRo - strednicechy.cz) - Církvím se v rámci restituce začíná vracet majetek. Úřady evidují desítky církevních žádostí o vydání pozemků. Tři první nezemědělské nemovitosti už oprávnění majitelé převzali. Jde o jeden pozemek na Příbramsku a dva na Ústecku.

Vracení majetku církvím začalo na Příbramsku

15.07.2013
Příbram (Příbramský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vydal v červnu církvím první tři pozemky. Jako první byl začátkem června vydán pozemek na Příbramsku řádu křižovníků s červenou hvězdou.

Stát daroval pozemky kraji a Agentuře ochrany přírody

15.07.2013
Ústí nad Labem (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl na Děčínsku deset nemovitostí Agentuře ochrany přírody a krajiny (AOPK) a osm nemovitostí Ústeckému kraji.

Stát vydal církvím první tři pozemky na Mostecku a Příbramsku

12.07.2013
Praha (zpravy.iDNES.cz) Stát vydal první nemovitosti v rámci církevních restitucí. Jedná se o pozemky na Příbramsku a Mostecku, získal je Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou a Náboženská matice. iDNES.cz to řekl mluvčí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

V červnu byly církvím vráceny první tři pozemky

12.07.2013
Praha (ct24.cz) - Církve v červnu obdržely od státu první tři pozemky. Stalo se tak na základě zákona o církevních restitucích, který opozice neúspěšně napadla u Ústavního soudu. Potvrdil to mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt. Jako první byl začátkem června vydán pozemek na Příbramsku řádu křižovníků s červenou hvězdou. V druhé polovině měsíce pak další dva pozemky na Mostecku získala Náboženská matice. Další převody budou následovat.

Restituce se rozeběhly. Církve dostaly od státu první pozemky

12.07.2013
Praha (lidovky.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vydal v červnu církvím první tři pozemky, ve čtvrtek to řekl mluvčí úřadu Robert Hurt. Jako první byl začátkem června vydán pozemek na Příbramsku řádu křižovníků s červenou hvězdou.