Středa, 27. května 2020

červenec

Církve obdržely podle zákona o restitucích první pozemky

12.07.2013
Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vydal v červnu církvím první tři pozemky. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Robert Hurt. Jako první byl začátkem června vydán pozemek na Příbramsku řádu křižovníků s červenou hvězdou. Ve druhé polovině měsíce pak další dva pozemky na Mostecku získala Náboženská matice. Podle dostupných informací je to vůbec první vrácení dříve zabaveného majetku podle zákona o církevních restitucích.

Radnice koupila od státu parcelu na kompostárnu

10.07.2013
Jižní Čechy (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal Volyni na Strakonicku pozemek, na němž vznikne kompostárna na zpracování a ukládání biologického odpadu. Město za parcelu zaplatilo 230 tisíc korun.

Volyně koupila pozemek pro kompostárnu

09.07.2013
Volyně (5plus2.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze podpořil vznik zařízení na likvidci biologického odpadu ve Volyni. To by mělo sloužit ke svozu veškerého materiálu od obyvatel a z veřejných prostranství. Parcela pro kompostárnu stála město 230 tisíc korun.

Pozemek v atraktivní ústecké čtvrti Skorotice nikdo nechce

04.07.2013
Severní Čechy (Mladá fronta DNES) - Realitní trh není zdaleka tak živý jako před několika lety, anebo je cena příliš vysoká. Stát prodává rozsáhlý pozemek u vyhlášené ústecké části, kde bydlí zdejší smetánka, a o jeho koupi není zájem.

Lesy ČR získaly zdarma od státu 14 pozemků

03.07.2013
Severní Čechy (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na státní podnik Lesy ČR 14 pozemků, které spadají do katastrálního území obce Třebušín na Litoměřicku.

ÚZSVM převedl Lesům ČR pozemky v Českém středohoří

02.07.2013
Praha (prvnizpravy.cz) - Zaměstnanci ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Litoměřice, převedli státnímu podniku Lesy České republiky nemovitosti za více než půl milionu korun. Předmětem bezúplatného převodu bylo celkem 14 pozemků nacházejících se v katastrálním území Třebušín.