Pondělí, 21. října 2019

Frýdlantský hotel Panorama změnil ve výběrovém řízení majitele

31.07.2013
Frýdek-Místek (buildingnews.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal po několika kolech výběrového řízení za více než pět milionů korun v minulosti velmi oblíbený restaurační a ubytovací komplex – motel Panorama. Areál byl zbudovaný pro zájemce o sportovní, kulturní a turistické akce ve Frýdlantu nad Ostravicí.
​Majetek tvoří šest staveb a devět pozemků o celkové výměře zhruba 11 tisíc metrů čtverečních, v jeho sousedství se nachází krytá tenisová hala, tenisové kurty i letní koupaliště. Tělovýchovná jednota Ferrum Frýdlant nad Ostravicí provozovala tento areál od sedmdesátých let minulého stolení až do roku 2008. Ke konci července 2012 došlo k ukončení jejího práva bezplatně areál užívat, a to dohodou.
 
V letech 2008 až 2012 probíhala vzájemná bezvýsledná jednání v rámci uživatelem uplatněného práva na přednostní prodej areálu. Nakonec prodej areálu proběhl v červnu 2013 a ÚZSVM vybral kupujícího s nejvyšší nabídnutou kupní cenou. Změna vlastníka by v budoucnu mohla vést k obnově služeb a prestiže původního komplexu, nelze ale vyloučit i rozsáhlou rekonstrukci pro jiné účely stanovené platnou územně plánovací dokumentací.