Středa, 27. května 2020

Z kradených aut je jeden a půl tuny odpadu

19.07.2013
Kolín (5plus2.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových likvidoval součásti kradených vozidel. Z motorů, hliníkových a litinových bloků nebo řídících jednotek zbylo 1,5 tuny odpadu. Předměty pocházely z rozsáhlé trestné činnosti několika obžalovaných.
​Některé z kradených součástek. Foto: UZSVM Kolín
 
Celkem jeden a půl tuny odpadu. Přesně tolik zajistil zlikvidováním kradených aut Úřád pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučené pracoviště Kolín.
 
Podle Roberta Hurta byla zajištěna odborná likvidace celkem čtrnácti motorů, dvanácti hliníkových a litinových bloků, pětačtyřiceti řídících jednotek a dalšího materiálu.
 
"Všechny předměty pocházejí z rozsáhlé majetkové trestné činnosti několika obžalovaných a byly zajištěny při domovních prohlídkách. U motorů byla vybroušená výrobní čísla. Řídící jednotky, hliníkové a litinové bloky byly zbroušeny a poškozeny záseky tupým předmětem, takže se nepodařilo ztotožnit věci s jejich vlastníky, a to ani po veřejném vyhlášení popisu zabavených předmětů. Jelikož se v zákonné lhůtě nikdo nepřihlásil, soud podle zákona odevzdal ÚZSVM věci k realizaci." uvedl Robert Hurt.