Pátek, 10. dubna 2020

červenec

Církevní řád redemptoristů převzal domov pro seniory

31.07.2014
Severozápadní Čechy (Právo) - Domov pro seniory s názvem Srdce v dlaních ve Filipově u Jiříkova na Šluknovsku vydal své děčínské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových katolické církvi, konkrétně Pražské provincii Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele – řádu redemptoristů. „K vydání nemovitostí došlo v souladu s ustanovením zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi,“ informoval mluvčí úřadu Robert Hurt.

MF: V centrálním registru budov stále chybí až 1500 nemovitostí

29.07.2014
Praha (ČTK) - V Centrálním registru administrativních budov (CRAB) stále chybí 1000 až 1500 nemovitostí. ČTK to řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský. Podle vládního nařízení přitom úřady měly data do systému doplnit do konce června. Závodský zároveň ale připustil, že již lze se systémem v dílčích případech pracovat.

Gotický sál rozezní nové varhany

29.07.2014
Tábor (Táborský deník) - Gotický sál Husitského muzea v Táboře nově zdobí klavírní křídlo a digitální varhany. Muzeum je získalo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Úřad dostal oba hudební nástroje jako dědictví po řediteli kůru chrámu Narození Panny Marie v Písku, který na varhany hrál nejen doma, ale i v chrámu,“ přiblížil mluvčí Robert Hurt, jak úřad k oběma hudebním nástrojům přišel. Na doporučení ministerstva kultury a po souhlasu píseckého soudu se pak jako dar dostaly do Tábora.

Stovky nemovitostí na Příbramsku hledají svého vlastníka

28.07.2014
Příbramsko (5plus2.cz) - Stovky položek má seznam nemovitostí na Příbramsku, jejichž vlastník nyní není znám. Jejich majitele proto hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). K přihlášení o majetek zákon stanoví desetiletou lhůtu.

Stát hledá majitele pozemků

28.07.2014
Praha (TV Nova)

Muzeum získalo předměty z pozůstalosti

28.07.2014
Ostrava (Události v regionech)

Dvě tisícovky nemovitostí našly majitele

25.07.2014
Praha (TV Nova)

Dražba policejní budovy: město doufá ve 40 milionů

25.07.2014
Karlovy Vary (Mladá fronta DNES ) - Zájemci, kteří by rádi investovali desítky milionů korun do bývalé policejní budovy v ulici I. P. Pavlova v Karlových Varech, si mohou začít chystat peníze. Karlovarská radnice už vyvěsila takzvaný záměr prodeje, který na stránkách města pobude do 22. září. Poté se chystá veřejná licitace. Minimální nabídková cena je dle znaleckého posudku 29 milionů korun, radní však věří, že za prodej získají víc. „Počítáme, že vysoutěžíme minimálně čtyřicet milionů korun,“ řekl primátor Petr Kulhánek. Podle jeho náměstka Petra Bursíka je pravděpodobné, že investor koupí budovu proto, aby ji předělal na hotel, což obnáší další peníze.

Zboží zabavené při razii policie v growshopech je uskladněno v Opavě

23.07.2014
Opava (Právo) – Více než tisíc druhů zboží, celkově až desetitisíce různých předmětů zabavených v souvislosti s policejním zátahem na tzv. growshopy, je uskladněno v Opavě. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových s tím, že zboží zde zůstane až do ukončení trestního řízení proti skupině podnikatelů, kteří se zbožím obchodovali.

Stát chce více využívat vězně

22.07.2014
Praha (TV Barrandov)

Zboží z growshopu je v rukou úředníků

22.07.2014
Nový Jičín (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Zboží z novojičínského growshopu bude uschováno na ostravském pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Policisté tak chtějí zamezit vlastníkovi obchodu v jakémkoliv nakládání se zbožím během aktuálního trestního řízení.

Státní úřady stále ještě nevyužívají odsouzené k veřejně prospěšným pracím

21.07.2014
Praha (ČRo Radiožurnál)

Každý úřad skladuje zabavené či zajištěné věci po svém. Stát chce sklady sloučit a ušetřit

21.07.2014
Praha (zpravy.rozhlas.cz) - Stát každoročně zabavuje věci za stovky milionů korun. Musí je skladovat, hlídat a opatrovat, než dojde k soudu a než třeba definitivně propadnou státu nebo se vrátí majiteli. To také stojí hodně peněz. Blýská se ale na lepší časy. Zabránit mrhání prostředky chce náměstek ministra financí a pověřený šéf Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Ondřej Závodský. V zavedené praxi prý chystá řadu změn.

Nemovitosti s nedohledatelným majitelem propadnou státu. Obce to vítají

21.07.2014
Střední Čechy (denik.cz) - Chátrající nemovitosti bez majitele nebo s nedohledatelným majitelem trápí snad každou obec nebo město v kraji. Ve středních Čechách se jedná o více než 37 tisíc pozemků a budov, u kterých nemůže přesně určit vlastníka.

Úřad nabízí třináct psů. Dá je zadarmo

18.07.2014
Břeclav (Břeclavský deník) – Pět psů a osm fenek plemen alaskan, belgický ovčák a kříženec belgického ovčáka nabízí zájemcům břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Osud svazáckého majetku

18.07.2014
ČT 1 - Události v regionech - Brno

Mezi památky vstoupil tenisový klub, hotel i škola

18.07.2014
Praha (Mladá fronta DNES) - Už nejen paláce a kostely. Vedle tradičních památek začíná stát častěji chránit i stavby všedního dne. Na seznam těch pražských přibyla klubovna sportovců z Letné, budova hotelu Axa a strašnická škola.

Stát prodal část rodného domu hrdiny Otakara Jaroše

08.07.2014
Louny (Žatecký a lounský deník) – Až ve čtvrtém kole výběrového řízení a několika letech se podařilo státu, respektive Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), prodat polovinu rodného domu Otakara Jaroše v Lounech. Válečný hrdina se narodil v Kotěrově kolonii, dnes památkově chráněné lokalitě. Ta však už dlouhé roky upadá, domy mění svou podobu nebo jsou neobydlené.

ÚZSVM převáděl pozemky pod koryty potoků v severních Čechách

08.07.2014
Liberec (libereckenovinky.cz) - Nové pozemky v korytech potoků a říček nebo pod hrázemi získaly od ÚZSVM do své správy státní podniky Povodí Labe, Vltavy a Ohře. Celkem 38 pozemků v severních Čechách jim převedla Odloučená pracoviště ÚZSVM Liberec, Litoměřice a Louny.

Pozemky pod mateřskou školou ve Slavičíně již patří městu

07.07.2014
Zlín (zlinskenovinky.cz) - Město Slavičín získalo od ÚZSVM bezúplatně dva pozemky v areálu zdejší mateřské školy. Nemovitosti o celkové rozloze 3.640 m2 a účetní hodnotě téměř 100 tisíc korun městu převedlo Odloučené pracoviště ÚZSVM Zlín, spadající pod Územní pracoviště Brno.