Pátek, 10. dubna 2020

červenec

Klacík propadl státu

27.07.2016
Praha (TV Prima) - Přepis reportáže Televize Prima ohledně kuriozního majetku, který připadá státu.

Unikátní bydlení: V Česku jsou na prodej stovky hradů a zámků!

25.07.2016
Praha (tn.cz) - Pokud toužíte po tom se stát zámeckou paní, nebo zámeckým pánem, tak teď máte možnost. V současné době je na českém trhu k mání asi 300 zámků a hradů. Pořídit si je můžete ve velmi špatném stavu, ale také už dokonale opravené. Ceny se pohybují od jedné koruny až po stovky milionů.

Nejdražší nájem na jednoho zaměstnance má Krajské ředitelství policie v Praze: 600 tisíc ročně na hl

22.07.2016
Praha (hlidacipes.org) - I když by podle představ vlády měly státní instituce využívat co nejvíce vlastní prostory a co nejméně pronájmy, stát stále za nájemné kancelářských a jiných ploch platí téměř dvě miliardy korun ročně.

V chátrající Invalidovně se točil i Amadeus

21.07.2016
Praha (Pražský deník) - Vzácná Invalidovna v Karlíně je už léta opuštěná a postupně chátrá. Stát se ji proto chystá už příští měsíc prodat v dražbě.

Ministerstvo financí zpřístupnilo další data. Tentokrát z registru budov

21.07.2016
Praha (lupa.cz) - Centrální registr administrativních budov se otevírá všem „datektivům“. Takzvaný CRAB provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a data jsou k dispozici na webu . Data jsou zpřístupněna v otevřeném formátu na datovém webu ministerstva.

Stát prodal budovu SSM

20.07.2016
Chrudim (Mladá Fronta DNES) - Dlouhé roky opuštěná budova Socialistického svazu mládeže v Nerudově ulici v Chrudimi se dočká nového využití. Zprivatizovaný majetek po bývalém Fondu dětí a mládeže prodal stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve výběrovém řízení za 4 900 100 korun.

Majetkový úřad zvýšil v pololetí příjmy o pětinu

20.07.2016
Praha (finance.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v pololetí zvýšil příjmy meziročně o 21 procent na 763 milionu korun. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě s tím, že jde o rekordně vysoké pololetní příjmy. Příjmy úřadu za celý letošní rok jsou naplánovány na 744 milionů korun. Výdaje úřadu v pololetí meziročně klesly o pět procent na 607,5 milionu korun.

Na kole propadlém státu jezdí úředníci

19.07.2016
Olomoucký kraj (Olomoucký deník) – Hodně netradiční věci končí v rukou státu. Kompletní, ovšem falešnou policejní výbavu nebo třeba airsoftovou pušku získal nedávno Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouckém kraji. Kromě dědictví připadají úřadu věci ze soudních či přestupkových řízení. Někdy ještě mohou posloužit.

Kuriózní věci, které se staly majetkem státu

19.07.2016
Praha (TV Nova) - Přepis reportáže Televize Nova ohledně zajímavého movitého majetku, který má ve své správě ÚZSVM.

Zabavili láhev, zálohu dali do rozpočtu státu

19.07.2016
Olomouc (Olomoucký deník) – Pořádek musí být. A tak si státní kasa připíše díky pracovníkům olomouckého Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových celé tři koruny za vrácenou láhev od piva.

Ve střevech Invalidovny

15.07.2016
Praha (TV Barrandov) - Přepis reportáže Televize Barrandov o pražské Invalidovně. kterou ÚZSVM nabízí k prodeji.

Majetkový úřad zveřejnil seznam svých nemovitostí

15.07.2016
Praha (Právo) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil seznam všech svých nemovitostí a umožnil veřejnosti účast při otevírání nabídek doručených ve výběrových řízeních i veřejných zakázkách. Sdělil to mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Nemocnice hrůzy

11.07.2016
Hředle (TV Barrandov) - Přepis reportáže o záložní nemocnici v Hředlích u Berouna, kterou ÚZSVM nabízí k prodeji.

Tajemství pražských dvorků

04.07.2016
Praha (Česká televize) - Přepis reportáže o historii pražské Invalidovny, kterou v současné době nabízí ÚZSVM k prodeji.

Prohlédněte si tajnou záložní nemocnici, v níž nikdy nebyl žádný pacient

04.07.2016
Hředle (novinky.cz) - Opuštěná záložní nemocnice v Hředlích nikdy nebyla využita ke svým účelům. Od jejího vzniku v 70. letech o ní kolují nejrůznější domněnky místních obyvatel. Dlouhé roky nebyla přístupná. Nyní je areál u lesa na prodej za 39 miliónů korun. Štábu Novinek se podařilo do jejích prostor nahlédnout poté, co bylo rozhodnuto o prodeji.

Romantika i byznys: stát prodává část pevnosti Josefov či renesanční zámek

04.07.2016
Praha (lidovky) - Pevnostní město Josefov patří mezi turistická lákadla východních Čech. Za necelých jedenáct milionů korun si zájemce v jeho areálu může pořídit historickou konírnu, pozemky a torzo bastionu, tedy část opevnění. Jde o jednu z památek, které je možné si aktuálně koupit od českého státu.

Invalidovna hledá investora, podobně jako nedaleká kasárna

04.07.2016
Praha (Development news) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil výběrové řízení na prodej areálu. Podle znaleckého posudku činí minimální kupní cena téměř 638 mil. Kč. ÚZSVM budovu s bezmála hektarovým parkem převzal na konci loňského roku od ministerstva obrany na základě rozhodnutí vlády.

Romantika i byznys: stát rozprodává památky

01.07.2016
Praha (Lidové Noviny) - Pevnostní město Josefov patří mezi turistická lákadla východních Čech. Za necelých 11 milionů korun si zájemce může od státu pořídit historickou konírnu v jeho areálu, pozemky i torzo bastionu, tedy část opevnění. V rukou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se aktuálně sešlo několik historických staveb, které sice nemají význam Karlštejna či Hluboké, ale přesto jsou zajímavé. Pro majetné romantiky, ale i pro podnikatele, kteří je dokážou přebudovat na penziony či restaurace. K mání jsou zámky, márnice nebo třeba sloup se sochou Panny Marie.

Na obnově věznice v Hradišti se bude podílet i Zlínský kraj

01.07.2016
Uherské Hradiště (Slovácký deník) – Obnovy bývalé věznice v Uherském Hradišti se bude účastnit také Zlínský kraj. Zastupitelé schválili účast hejtmanství na memorandu o spolupráci ohledně budoucího využití objektu ve středu 29. června. Kraj je připraven spolupracovat na vybudování budoucího muzea totalitních režimů. Stejný zájem má i město Uherské Hradiště, které podle starosty a krajského zastupitele Stanislava Blahy (ODS) bude memorandum teprve projednávat.